Když jihlavští starší dorostenci předminulý víkend na svém hřišti odvrátili oba mečboly Plzně a finálovou sérii hokejbalové extraligy posunuli do posledního pátého zápasu, všichni z krajského města Vysočiny doufali, že Západočeši na svém hřišti v rozhodujícím mači konečně padnou. Nestalo se. Jihlava prohrála 2:3. Velké zklamání tak alespoň trochu zmírňují stříbrné medaile.

Extraliga st. dorostu

Plzeň– SK Jihlava 3:2

(konečný stav série: 3:2)

První patnáctiminutovka se hrála podle jihlavského scénáře. Třikrát se rozezvučela branková konstrukce Plzně a Střecha tváří v tvář gólmanovi také neuspěl. „Vytvořili jsme si tlak, soupeř se jen bránil a my měli několik šancí, ale dali jen branku. Kdyby ta první třetina skončila 0:4, nikdo by se nemohl ničemu divit,“ nastiňuje trenér Jihlavy Jiří Zeman.

Pouze v přesilovce se dokázal prosadit Fiala. Jenže stejnou mincí odpověděl hned v úvodu druhé části domácí Průcha a po další minutě dokonal obrat Henrich. „To Plzeň nakoplo, vymanila se z tlaku a dostala do hry,“ říká hostující kouč, kterého uklidnila vyrovnávací trefa Fialy, jenž v přesilovce potrestal chybnou rozehrávku plzeňských zadáků.

„Třetí část byla z naší strany už o něco lepší, ale domácí byli houževnatější, lepší na míčku a agresivnější v soubojích,“ popisuje Zeman poslední dějství, které rozhodl smrtícím brejkem domácí Ondra sedm minut před koncem.

Jihlava měla blízko k vyrovnání po střele Sochora, ale už počtvrté v utkání zastavila míček tyčka plzeňské svatyně. Hosté pak neuspěli ani v závěrečné power play.

Branky: Průcha, Henrich, Ondra – Fiala 2. Třetiny 0:1, 2:1, 1:0.
SK Jihlava: Peschout - P. Zeman, Kolda, J. Zeman, Vávrů, Blaško, Švejda – Střecha, Ileček, Kučera – Sochor, Fiala, Deveri – Jeřábek, Brychta.