Výběr SK je sice v tabulce pátý, takže by teoreticky neměl mít problém postoupit do play-off. Jenže jistotu čtyři kola před koncem základní části stále nemá. Mít mohl, ale to by musel o víkendu doma porazit devátý Jindřichův Hradec. A to se nestalo!

Jihočeši totiž na hřišti pod autobusovým nádražím zvítězili 3:2. „To byla parodie na hokejbal. Nepřidalo tomu, že jeden hráč dostal deset minut a do konce, a jeden měl tržnou ránu, ale i tak jsme měli sílu na to, abychom to v první třetině rozhodli sedmi góly a přejeli je rozdílem třídy,“ kroutil hlavou kouč Jihlavy Lukáš Staněk. „Místo toho jsme se s nimi tahali, a nakonec to dopadlo, že jsme dostali dvě ušmudlané branky. Přitom oni snad mají horší sezonu než my,“ nechápal.

Hradec tím ještě vykřesal jiskru naděje podívat se mezi osmičku nejlepších. Jihlavané musí v posledních mačích ještě zabrat, aby vůbec prošli sítem play-off. O víkendu zajíždí do Opavy, týden nato mají doma Prachatice, poté jedou do Pardubic, a na závěr se na svém hřišti utkají s Bulldogs Brno.