Po vítězství 3:1 na její půdě zvládli v poměru 4:1 i domácí odvetu, a sérii vyhráli 2:0. V semifinále narazí na Teplice, které budou hostit v sobotu i v neděli, protože tentokrát se bude hrát již na tři vítězné zápasy.

Jihlavští hokejbalisté zvládají vyřazovací část bravurně. Obě dosavadní série zbytečně neprodlužovali. I tentokrát položili pevné základy už v Přeloučili. O víkendu to domácí výhrou 4:1 jen potvrdili. „Zápas se nám vydařil, od začátku jsme diktovali tempo a šli si za vítězstvím. Nakonec se nám opět podařilo zlomit soupeře v přesilovkách. Celou sérii ale rozhodlo už utkání v Přelouči. Věřili jsme, že dvakrát doma neprohrajeme," tvrdí kouč SK Lukáš Staněk.

Druhý mač čtvrtfinálové série byl opravdu v režii Jihlavy, která na nic nečekala a do soupeře z východních Čech se pustila od první minuty. Hosté pendlovali ve svém obranném pásmu od hráče k hráči, brankář Brykner se také pořádně potil, ale svůj tým dlouhou dobu držel. Domácím pomohla až druhá přesilová hra, kterou vyšperkovali gólovou akcí Fiala, Jobák a Smutný.

Na začátku druhé třetiny musel Koch předvést něco ze svého umu, aby se skóre neměnilo. S tím pohnul až jihlavský Zelený, který v oslabení vystihl špatnou rozehrávku, a nelítostně trestal přesnou ránou – 2:0. Po chvilce hosté pykali za dvojí trest. Brázda vypálil, Bartejs jeho střelu tečoval a se štěstím nakonec dopravil míček až za Bryknera. Jihlavští si pak jednoznačný zápas trochu zkomplikovali nedisciplinovaností. I Přelouč ukázala, že dvojnásobnou přesilovku umí využívat, a Příhoda snížil na 1:3.

V úvodu třetí části pak musel tým SK děkovat pozornému Homolovi, který zaskočil za Kocha a míček zametl pryč z brankoviště. Od té chvíle už žádné těžké chvíle domácí před svou brankou nezažívali, protože zkušeně hlídali míček a sami se nebezpečně drali před Bryknera, který v závěru svou svatyni opustil, a toho využil Růžička. Čtvrtou trefou SK pojistil postup mezi čtyři nejlepší prvoligové celky.

I. LIGA – ČTVRTFINÁLE
SK JIHLAVA – PŘELOUČ 4:1
(konečný stav série 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Smutný (Jobák, Fiala), 22. Zelený, 23. Bartejs (Brázda), 44. Růřička (Homola) – 27. Příhoda (Štefanský). Rozhodčí: Černý, Prudík. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:26. Třetiny 1:0, 2:1, 1:0. SK Jihlava: Koch – Zelený, Sobotka, Habermann, Homola, Gregor, Šerý, Vilímek, – Fiala, Javorka, Bartejs, Brázda, Smutný, Jobák, Růžička, Trybuček.

Ostatní čtvrtfinálové výsledky: Rakovník – Polička 8:1 a 4:3 (série 2:1), Opava – J. Hradec 3:4 (0:2), Dobřany – Teplice 3:2p a 1:2 (1:2).