Byl to boj, dlouhý boj, ale ta koncovka stála za to. Byla vítězná a zároveň postupová. V Karviné, kde se hrála hokejbalová baráž o extraligu, si jihlavský výběr SK Toptrans sice vylámal zuby na domácích, ale druhý den porazil vysoko KOVO Praha, čímž se katapultoval mezi hokejbalovou smetánku. Nemusel přitom ani čekat na to, jak dopadne vzájemný souboj jeho soupeřů.

KARVINÁ MĚLA NAVRCH. Těsně před začátkem pátečního zápasu se z oblohy začaly spouštět provazce vody, které během samotné hry dvakrát dokonce hru na několik minut přerušily. A tyto podmínky Jihlavě příliš neseděly, lépe se s nimi prala Karviná, která přestála úvodní tlak týmu z Vysočiny, a v závěru třetiny udeřila Řehuřkem.

Druhá část začala pro Jihlavany zle. Hned v první minutě inkasovali z hole Konečného podruhé, což domácím dodalo potřebný klid. Ti své vedení, díky Wróbelovi, v posledním dějství navýšili a nakonec se mohli radovat z výhry 3:0.

Závěrečný hvizd rozhodčího tak znamenal pro jihlavské jediné – k jistotě postupu je potřeba následující den porazit pražské KOVO alespoň o čtyři branky.

POSTUPOVÁ SOBOTA. Střet vítězů české a moravské prvoligové skupiny začal opatrně. Jako první se vrhla do útočení Jihlava, poté zase Pražané. Ale góly padaly až v závěru. Střecha vybídl zpoza branky ke skórování Danka, který nezaváhal. O pár chvil pláchl prvně jmenovaný obraně a trefil se parádně do šibenice. Jenže KOVO pouhé tři vteřiny před sirénou snížilo Hruškovou dorážkou na 1:2.

Tým z metropole se snažil ve druhé části o vyrovnání, přes dobře pracující defenzivu se ale prosazoval jen těžko. Celek SK hrozil z brejků, ale zvýšit dokázal až po buly a spolupráci Smutného s přesně pálícím Bartejsem – 3:1.

Před závěrečnou třetinou tak Jihlavským chyběly dvě branky k jistotě postupu do extraligy. O tu první se postaral tvrdou ránou Třetina. Zaskočení Pražané byli průběhem evidentně otřeseni a ve 38. minutě jim Bartejs situaci ještě více zkomplikoval. A to nebylo vše. Jobák dorazil míček po střele Třetiny do tyče a mohly propuknout zasloužené jihlavské oslavy postupu do extraligy.

V nedělním třetím utkání se překvapení nezrodilo. Domácí Karviná porazila KOVO 4:2 a společně s Jihlavou bude hrát v příští sezoně proti elitním celkům.