Turnaj na jihlavském hřišti pod autobusovým nádražím se povedl a měl jasné motto: „Není důležité vyhrát, ale účastnit se.“ S tím šlo do bojů všech pět mančaftů, které se na zápasy hodně těšily.

A důvod byl jasný. Hokejbalové soutěže byly v rámci 2. ligy pozastaveny v polovině října a od té doby se čekalo, jak se bude vyvíjet situace kolem pandemie. „Nakonec se zástupci všech celků dohodly, že soutěžní ročník dohrávat ve zkrácené formě v červnu a červenci nebudou, neboť nebylo jisté, zda budou moci používat kabiny a sprchy. I proto se představitelé regionálního svazu rozhodli uspořádat alespoň jednodenní turnaj,“ nastínil kapitán SK Jihlava Petr Král.

O pohár RSHb
Výsledky: Přibyslavice – Eagles Brno 5:1, Bulldogs Brno B – Flyers Jihlava 0:1, Bulldogs Brno B – SK Jihlava 0:2, Flyers Jihlava – Přibyslavice 3:2, Flyers Jihlava – Eagles Brno 7:1, Přibyslavice – SK Jihlava 0:1, Přibyslavice – Bulldogs Brno B 1:2, SK Jihlava – Eagles Brno 6:1, SK Jihlava – Flyers Jihlava 2:1, Eagles Brno – Bulldogs Brno B 0:5.
Konečné pořadí: 1. SK Jihlava, 2. Flyers, 3. Bulldogs B, 4. Přibyslavice, 5. Eagles.
Nejlepší hráči
Brankář: Lukáš Čára (SK Jihlava)
Obránce: Jakub Koch (SK Jihlava)
Útočník: Ladislav Pospíchal (Flyers Jihlava)

Na turnaji startovali obhájci loňského turnajového prvenství v podobě Slzy Přibyslavice. Brno zastupovalo „béčko“ HBK Bulldogs a tým Eagles. Chybět nemohly samozřejmě ani oba celky z Jihlavy SK a HBC Flyers. „Jihlava byla vybrána místem dějiště cíleně díky dobrému zázemí a velkému areálu. I proto dokázala zajistit odpovídající bezpečnostní opatření. A díky splnění protipandemických podmínek byl umožněn také vstup divákům, což byl pro všechny zúčastněné příjemný bonus,“ potěšilo Krále.

Turnaj se hrál nejspravedlivějším systémem každý s každým na dva desetiminutové poločasy. Při případné remíze by přišly na řadu nájezdy. O konečném pořadí pak rozhodoval počet bodů, vzájemný zápas nebo skóre.

Do sportovního areálu v srdci Vysočiny přicestovaly všechny týmy s širokými kádry, a tak se mohlo hrát ve slušném tempu. Během dne nebyla nouze o pěkné akce, obraty, emoce i skvělé brankářské zákroky.

V hokejbalovém kolotoči si domácí Jihlava postupně poradila s Bulldogs Brno 2:0, Slzou Přibyslavice 1:0, Eagles Brno 6:1 a nakonec v posledním kole vyzvala v městském derby o celkové prvenství Flyers. Vítězství 2:1 trefil barvám SK necelé dvě minuty před koncem Hlavatý. „Děkujeme svazu, že celou akci podpořil, všem týmům, které přijely, a také všem hráčům včetně návštěvníků, že respektovali protiepidemická pravidla,“ vzkázal předseda SK Libor Doležal.

Spokojení byli i sami hráči, a pochopitelně nejvíce ti z vítězného celku. „Prvenství na turnaji je určitě super, ale o víkendu jsme byli vítězi všichni, protože jsme se po dlouhé pauze vrátili na hřiště. Myslím, že si tu hru užíval opravdu každý a konečný výsledek je jen třešnička na dortu. Doufám, že už příští rok odehrajeme normální sezónu a budeme se moci bavit hrou, kterou máme všichni rádi,“ doplnil kapitán domácích Petr Král.