Po úvodní vydřené výhře 4:2 proměnil tým Sportovního klubu v sobotu mečbol. „Letce" porazil i podruhé, tentokrát 4:0, a po roce si v Ronhill lize opět zahraje o vítězný pohár. Do cesty za obhajobou titulu se mu postaví vítěz základní části HSK Staré Brno.

SEMIFINÁLE RONHILL LIGY
SK JIHLAVA – HBC FLYERS JIHLAVA 4:0
Oba týmy, vědomi si důležitosti druhého střetnutí semifinálové série, se od prvních minut do ofenzivy příliš nehnaly. Bártů ani Milfajt, za pomoci koncentrovaných obran, tak ani v úvodní čtvrthodině nemuseli řešit takřka žádnou prekérní situaci před svou svatyní.

V podobném duchu se nesla i prostřední část, která ale s přibývajícím časem začala nabírat obrátky. Čím dál tím více se hráči tlačili směrem dopředu, z čehož nakonec vyplynulo i to nejdůležitější – branky! Ve 26. minutě nechali hráči HBC Flyers před Milfajtem trestuhodně osamoceného Matějku, který v jasné pozici nezaváhal a poslal SK do vedení. Flyers se snažili o vyrovnání a otevřeli hru, a ještě před druhou sirénou toho využili „domácí". Třetina zamíchal s míčkem a parádním zakončením ala Forsberg zvýšil na 2:0 pro SK.

Na „letce" jakoby tím spadla deka, protože v závěrečné čtvrthodince to z jejich strany nebylo to pravé ořechové. Marně se snažili dobýt branku, kterou strážil Bártů. A tak v pohodě hrající soupeř, který čekal na chyby a rychlé brejky, přidal ještě dvě pojistky. Zápotočný a po něm Javorka stanovili konečný stav utkání 4:0 pro SK Jihlava.
Ten se po vítězném semifinále může už teď těšit na souboj o zlato, ve kterém narazí již tento víkend na HSK Staré Brno, jenž opanoval základní část a v semifinále přehrál MAC Eagles Brno taktéž 2:0 na zápasy.

Branky a nahrávky: 26. Matějka (Průcha), 29. Třetina (Píbil), 37. Zápotočný (Apeltauer), 39. Javorka. Rozhodčí: Borovec, Mach. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Navíc Vácha (SKJ) a Kourek (FLY) oba 10 min. OT. Střely na branku: 29:30. Diváci: 139. Třetiny 0:0, 2:0, 2:0. SK Jihlava: Bártů (Koch) – Vácha, Vala, Procházka, Vladimír Anděl, Jiskra, Javorka – Koudelka, Třetina, Píbil – Apeltauer, Matějka, Průcha – Bína, Zápotočný, Fejt. HBC Flyers Jihlava: Milfajt (Drštička) – Tůma, Kourek, Jirků, Dlabaja, Homola – Souček, Drápela, Rezek – Brázda, Kučera, Novák – Lichtenberg, Bláha, Němec.