Hokejbalisté začali porážkou. O víkendu mohou doma složit reparát

Jihlava – Vstup do nového prvoligového ročníku se posíleným hokejbalistům SK Jihlava nevydařil. Svěřenci trenéra Staňka totiž na vlastní půdě odevzdali v 1. kole všechny body Dobřanům, kterým podlehly těsně 2:3. Už tento víkend se tým z Vysočiny pokusí sjednat nápravu. Hraje znovu doma. V sobotu hostí od 14 hodin Bulldogs Brno, v neděli se od 10.00 střetne na svém hřišti pod autobusovým nádražím s pardubickým Svítkov Stars.

15.9.2017

Bez bodu. Jihlavští hokejbalisté (v bílých dresech) nestačili na Dobřany.Foto: Jan Černo

I. LIGA MUŽŮ
SK JIHLAVA – DOBŘANY 2:3
Do jihlavského dresu se znovu obléklo duo Danko, Střecha, a tak se čekalo, že posílená domácí sestava začne vítězně. Jenže soupeř byl proti a první patnáctiminutovku ovládl. Vaníček šikovně oběhl branku a trefil se neomylně nad výstroj bezmocného Humlíčka. Na 2:0 pak zvýšil pohotově dorážející Kovařík. Výběr SK mohli vrátit do hry Brázda, Střecha nebo i Danko, ale ani jeden nenašel recept na gólmana Marka.

Druhá část měla z pohledu Jihlavy jiný náboj a hosté se museli hlavně bránit. Dobřany tlak přežily, a poté si pomohly využitou přesilovou hrou. Kovařík zvýšil na 3:0 a vyhnal Humlíčka z branky. Jihlavští se dočkali až ve 26. minutě. Při signalizované výhodě zakombinovali Danko se Střechou a Harasim snížil. Prakticky okamžitě mohl radující se Jihlavany zchladit Kovářík, jeho střela se ale naštěstí pro domácí zastavila o tyč Kochovi branky.

Poslední část náporem SK nezačala, protože hosté skvěle bránili a kazili souhru domácích. S přibývajícím časem se ale hráči SK přece jen usadili v útočné části, ale Javorkova pumelice gól nepřinesla. Vyšla až sázka do loterie, když 47 vteřin před koncem, při power-play, vykřesal jiskru naděje Brázda. Vyrovnat pak mohl Blaško, ale jeho střela zastavila výzbroj Marka, a tak si hosté odvezli všechny tři body.

„Bohužel jsme prospali první třetinu, soupeř v ní byl lepší ve všech ohledech a vybojoval si rozhodující náskok. Od druhé třetiny jsme si sice dokázali vypracovat řadu zajímavých příležitostí, opět nás ale zatím trápí koncovka. Je potřeba se z dnešního zápasu poučit, na druhou stranu se jedná pouze o první utkání hodně dlouhé sezony,“ ví moc dobře trenér Jihlavy Lukáš Staněk.

Branky: 26. Harasim (Střecha, Danko), 45 Brázda (Smutný, Danko) – 4. Vaníček, 8. J. Kovářík (Kaňák), 21. D. Kovářík (Sloup, Šlehofer). Rozhodčí: Vrba, Uhlíř. Střely: 25:16. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Třetiny 0:2, 1:1, 1:0. SK Jihlava: Humlíček, od 21. Koch – Blaško, Gregor, Habermann, Jiskra, Koch, Harasim, Vilímek - Matějka, Danko, Střecha, Brázda, Smutný, Javroka, Fejt, Hlavatý, Vávrů, Růžička.

15.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

První vydatné sněžení zimy 2017/2018 prověřilo řidiče na Vysočině v neděli 19. listopadu. Na silnicích od rána ležela několikacentimetrová vrstva rozbředlého sněhu. Všechny hlavní tahy ale zůstaly sjízdné.
4

OBRAZEM: Řidiče prověřilo první vydatné sněžení, chumelit bude i v pondělí

Zapálené svíčky, kytice, satirická představení i hudební vystoupení. Takové bylo páteční vzpomínání na události, které se staly 17. listopadu roku 1989. Akce, kterou pořádal Spolek pro navrácení sochy Tomáše Garrigua Masaryka do Jihlavy, probíhala v Jihla
7

OBRAZEM: U klíčů v Jihlavě se vzpomínalo

Postavení myslivců není takové, jaké by si zasloužili, říká jejich šéf

Vysočina – Proč mizí zajíci z krajiny, kolik zvěřiny obvykle myslivci získají z honů a kdo asi otrávil mláďata orla mořského na Třebíčsku. Nejen na to odpovídal novopečený předseda Okresního mysliveckého spolku Třebíč Tomáš Sedláček. Dostalo se i na Menzelův snímek Slavnosti sněženek. „Ulovit divoké prase v roce 1983 byla událost. To už je dnes úplně jinak,“ říká.

Úsekové měření u Meziříčí skončilo, prohřešků se dopustily tisíce

Vysočina – Na dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou končí v sobotu 18. listopadu úsekové měření. Kvůli rekonstrukci dálnice je tam mezi 146. a 153. kilometrem rychlost snížena na osmdesát kilometrů v hodině. Meziříčská radnice teď vyřizuje tisíce přestupků řidičů, kteří toto omezení nerespektovali. „Bylo tam zaznamenáno průměrně kolem dvou tisíc přestupků týdně,“ informoval tajemník meziříčského městského úřadu Marek Švaříček.

OBRAZEM: Gól přišel pozdě. Souboj nováčka s lídrem ovládl favorit

Jihlava - V hokejové extralize svedl los 22. kola k sobě nováčka z Jihlavy a západočeského lídra tabulky Plzeň. Na zajímavý souboj bratrů Kubalíkových však již nedošlo. Starší Tomáš sice v dresu Dukly nastoupil, ale mladší Dominik se vrátil do švýcarské ligy. Zápas se tak stal bitvou mezi brankáři Škarkem a M. Svobodou, v minulé sezoně spoluhráči, ze které vyšel vítězně plzeňský gólman.

Vysočina odehrála na Letné statečnou partii, srazil ji gól z úvodu

Jihlava, Praha – Mohli překvapit. Povedenou partii odehráli na stadionu Sparty jihlavští fotbalisté. Na Letné si překvapivě vypracovali velké množství brankových příležitostí, nevyužili však ani jedinou. Naopak sami už ve čtvrté minutě z první povedené akce domácích inkasovali a domů odjížděli s nejtěsnější porážkou 0:1.