Po úspěšné domácí premiéře s Přeloučí (3:1) a čtrnáctidenní pauze se výběr SK představil znovu na svém hřišti. Na modrou hrací plochu dorazil celek ze Zlína, tedy Malenovice, které nejsou pro Jihlavu žádnou velkou neznámou. Nedělní zápas byl totiž reprízou loňského finále druhé ligy.

Hosté na Vysočinu nepřijeli s velkým respektem. Naopak. Domácí měli co dělat, aby dotáhli mač do vítězného konce.

Do vedení je brzy poslal Růžička, ale netrvalo dlouho, a bylo to díky Havlíkovi opět nerozhodně. Jihlavským vyšel i vstup do druhé třetiny, do černého zacílil Koudelka. Ale jelikož Malenovice hrály dobře, tak po druhé části domácí nepustily do většího trháku. Zajímavá byla především 28. minuta v níž skórovali Hladký a Danko.

Ilustrační foto
Jasná výhra na úvod sezony

Ve třetím dějství se SK přece jen povedlo utéci na rozdíl dvou gólů, zásluhu na to měl Peschout. Drama však bylo na světě, když se podruhé prosadil Hladký. S vypětím všech sil pak domácí těsné vedení ubránili.

Ač nebyl výkon zcela ideální, tak Jihlava může být se startem do nové sezony spokojena. Už v příštím kole pak cestují Staňkovi svěřenci na hřiště Plzně, která drží také letošní neporazitelnost.

SK JIHLAVA – MALENOVICE 4:3

Branky a nahrávky: 4. Růžička (Danko), 20. Koudelka (Javorka), 28. Danko, 37. Peschout (Danko, Růžička) – 6. Havlík (Skyba), 28. Hladký (Langer), 40. Hladký. Rozhodčí: Prudík, Ščudla. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Střely na branku: 29:39. Diváci: 68. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1.

SK Jihlava: Humlíček – Blaško, Harasim, Zbořil, Jiskra, Vávrů, Vala, Mareš, Hrbáč – Růžička, Danko, Peschout – Koudelka, Zápotočný, Král – Ščepka, Javorka, T. Herman – Zeman, Trybuček.