Do série vstupoval jako favorit SK z druhé příčky tabulky. V úvodních dvou třetinách prvního duelu také proti sedmým Flyers dominoval a vedl 6:2.

Semifinálová série mezi SK a Flyers je po dvou zápasech nerozhodná.Zdroj: se svolením Petra KrálePo od Flyers famózní třetí třetině ale byli hráči SK rádi za těsnou výhru 7:6. „S naším výkonem ve třetí třetině nejsem spokojen,“ byl pochopitelně kritický trenér SK Libor Doležal. „Když vedete v utkání 6:1, musíte to dohrát hlavou. Ale my jsme zápas laxním přístupem dovolili soupeři zdramatizovat a nakonec bránili v poslední minutě první bod v sérii.“

Ve druhém duelu povzbuzení Flyers už dokázali soupeře zaskočit a po těsné výhře 3:2 srovnali stav semifinále. „Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. Série bude vyrovnaná, dlouhá, atraktivní a já doufám, že si o víkendu najde do hlediště cestu opět hojný počet diváků. Oba týmy si to zaslouží,“ zve fanoušky Doležal.

V sobotu se hraje od čtrnácti hodin, v neděli už od jedenácti. Vstupné na zápasy je volné.

SK Jihlava – HBC Flyers Jihlava 7:6 (3:1, 3:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 9. Střecha (T. Hlavatý), 12. Pošvic (Střecha, T. Hlavatý), 15. Pošvic (T. Hlavatý), 18. Střecha, 22. Vávrů (Habermann), 25. D. Zeman, 37. T. Hlavatý (Střecha) – 9. Jobák (Brázda, Smutný), 29. Smutný (Brázda, Kourek), 33. Port (Pospíchal), 33. Brázda (Smutný, Jobák), 43. Jobák (Brázda, Kourek), 45. Homola (Smutný, Jobák). Rozhodčí: Vokurka, Chytil. Vyloučení: 7:8, Využití: 2:2. Diváci: 75.

SK Jihlava – HBC Flyers Jihlava 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Harasim (D. Zeman), 18. Střecha, 44. Habermann (T. Hlavatý) – 3. Kourek (Smutný), 21. Smutný (Kourek, Jobák), 27. Kourek (Zelený), 36. Port (Rezek). Rozhodčí: Záhora, Chytil. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváci: 86.
Stav série: 1:1.