„Jednalo se o poslední domácí prověrku výkonnosti před červencovým mistrovstvím republiky v Praze, a tak je potěšitelné, že se v domácí konkurenci neztratili ani závodníci z našeho klubu,“ radoval se jihlavský šéftrenér Petr Ryška.

Otazník visel nad výkonností Terezy Horákové, protože musela kvůli dlouhodobé nemoci absentovat tři měsíce. V ústeckém padesátimetrovém bazénu si však vedla velmi dobře. „Přestože byl výpadek patrný, dokázala zvítězit na tratích sto metrů znak a motýlek. K těmto vítězstvím ještě přidala druhé místo na dvoustovce polohový závod. Zaplavanými časy pak ukázala, že by se do mistrovství republiky ještě mohla vrátit do dobré formy,“ potěšilo Ryšku.

První trénink FC Vysočina Jihlava
Jihlavští fotbalisté zahájili přípravu na novou sezonu

Další medaile pak přidala Tereza Duchoslavová, která byla třetí na 100 volný způsob a 100 motýlek. „Také ona se po vleklých zdravotních problémech začíná dostávat do dobré formy a je i u ní předpoklad, že by v Praze mohla zaútočit na finálová umístění,“ věří jihlavský trenér.

Poslední dvě medaile přidal Adam Sauber, dvakrát třetí na tratích 100 volný způsob a 100 motýlek. V osmičlenném finále se představili ještě Jakub Jirka, Jaroslav Netolický, Vendula Dubová a Vojtěch Matula.

Elitní jihlavské plavce čeká vrchol letní sezony v polovině července. To se uskuteční v Praze Podolí zmiňovaný český šampionát (12. až 15. 7.).