„Jsme hodně rádi, že nám ta premiéra v nové sezoně vyšla,“ hlásil po utkání trenér BC Vysočina Petr Pešout. „Měli jsme obavy z té sehranosti, těch nových hráčů tam bylo dost, a aby to bylo zajímavější, tak ráno nám vypadl ze sestava Ondra Kočvara, takže jsme neměli pravého rozehrávače. Na tuhle roli jsme proto připravovali Štěpána Picku, a ten se s tím popral dobře, stejně jako další alternace Sláva Krajcigr, který byl nebránitelný,“ oddychl si šéf jihlavské střídačky.

Ta se během utkání pěkně měnila. „Jsme rádi, že jsme mohli dát prostor všem hráčům, že jsme nebyli pod takovým tlakem. Mohli jsme se trochu sehrát,“ potěšil ho jednoznačný průběh nedělního mače.

Vysočina od prvních minut určovala tempo a navyšovala svůj náskok. „Opava předvedla bojovný výkon, ale my jsme byli lepší. O poločase jsme vedli prakticky o dvacet bodů a měli jsme to pod kontrolou,“ líbilo se Pešoutovi.

Ilustrační foto.
Kněžice poprvé ztratily, remizovaly s Jamným

Na výkonu ale nějaké „mouchy“ našel. „Občas ta souhra opravdu vázla, vyrobili jsme několik ztrát, kterých se musíme příště vyvarovat. Byl to klasický první zápas, a my jsme rádi za dva body,“ říká kouč Jihlavy.

Tu v neděli čeká druhý mač, zřejmě daleko těžší, jelikož jede do Nového Jičína. „To je jeden z aspirantů na přední příčky. Uvidíme, s jakou sestavou tam pojede. Myslím si, že nás to tam bude bolet, na to se musíme připravit. I když i teď proti Opavě jsme ukázali, že i my umíme rozdat rány. Určitě nám pomohl Martin Novák, který získá respekt pod košem. A my tam chceme potvrdit dobrý vstup do sezony, uvidíme, jestli se nám to povede,“ uzavírá Petr Pešout.

BC VYSOČINA – BASKET OPAVA 94:61

Body a sestava BC Vysočina: Krajcigr 22, Novák 16, P. Knetl 13, Picka 9, Bzonek 8, Dokulil a Maňák po 7, Melski 6, Číha 4, Bubák 2. Rozhodčí: Hruša, Barták. TH: 9/8:23/16. Trojky: 10:5. Diváci: 100. Čtvrtiny: 23:13, 21:10, 28:23, 22:15. Ostatní výsledky 1. kola: Olomouc – Snakes Ostrava 92:79, BK Opava B – Nový Jičín 88:82, BK Pardubice – Zlín 70:75, Orli Prostějov – Komfort Brno 91:84.