„Byl to masakr,“ ozývalo se velmi často v cíli bikerského maratonu. Kombinace suchého léta s vydatným deštěm udělala některé pasáže tratě minimálně složitými. Technicky i fyzicky velmi náročné byly zejména polní a lesní úseky. Nejeden ze závodníků si na trati (i vícekrát) ustlal.

Vítězný Ruslan Fedak však šel za svým cílem. Již ve druhém ze čtyř okruhů odpáral své hlavní konkurenty a s přesvědčivým náskokem vyhrál. „Ze začátku jsem se musel nastartovat. Byl jsem trochu studený a chvilku mi trvalo, než jsem se rozjel. Na začátku druhého okruhu jsem se ohlédl a viděl, že soupeři začínají ztrácet, tak jsem se toho snažil využít,“ usmíval se v cíli vítěz.

V míčovém sedmiboji bojovaly náhodně vylosované dvojice, i přes nepřízeň počasí si účastníci akci užili.
Zhořská sedma počtvrté: florbal místo tenisu

Po dojezdu vypadal, jako by snad nebyl ani unavený. „Trať byla velmi hezká, náročná, ale krátká…,“ pokračoval.

Pořadatelům vysekl poklonu za zorganizovaný závod, litoval jen, že se nesešla na startu početnější konkurence. „Bohužel počasí závodu hodně uškodilo. Škoda že tady nebylo více závodníků i diváků. Rád do Kněžic ale přijedu i příště,“ slíbil na závěr spokojený vítěz.

Šestačtyřicetikilometrovou náročnou trať absolvovaly také ženy. S nelehkými podmínkami se nejlépe popasovala Petra Veselá závodící za MST Jihlava, která suverénně vyhrála s velkým náskokem.

Závod MTB maraton 46 km

Ženy nad 19 let: 1. Petra Veselá (MST Jihlava) 2:31:32, 2. Lenka Bučková (MST Jihlava) 2:46:34, 3. Lenka Bazalová (Rokytnice nad Rokytnou) 3:19:09. Muži 19 – 29 let: 1. Jan Mikolášek (VELOSPORT Valenta Scott Team) 2:00:33, 2. Aleš Vacek (Pelhřimov) 2:30:10. Muži 30 – 39 let: 1. Martin Hunal (VELOSPORT Valenta Scott Team) 2:01:31, 2. Radek Žák (Force Fojtík head team) 2:05:12, 3. Jaroslav Štoksa Třebíč) 2:06:59. Muži 40 – 49 let: 1. Ruslan Fedak (Brno) 1:55:06, 2. David Fiedler (Uniqa MTB Jihlava) 2:01:25, 3. Martin Buček (MST Jihlava) 2:03:24.

Závod Hobby 23 km

Juniorky: 1. Michaela Němcová (Vepřová) 1:22:20. Ženy nad 19 let: 1. Jana Kuchařová (TJ Spartak Třebíč) 1:17:00, 2. Monika Štěpničková (Cykloklub Kněžice) 1:21:41, 3. Monika Limonová (SK TRI CYKLOCHLUBNA) 1:28:46. Junioři: 1. Petr Němec (Cyklo Bendl) 59:39. Muži 19 – 39 let: 1. Tomáš Dušek (Fojtík cycling club) 58:10, 2. Miroslav Bačák (Dolní Němčice) 1:02:02, 3. Marek Doležal (MST Jihlava) 1:03:40. Muži nad 40 let: 1. Jaroslav Tuna (Brtnice) 1:01:41, 2. Petr Doležal (Cykl Kněžice) 1:04:04, 3. Jiří Slabý (Cykloklub Kněžice) 1:09:28.

Dětský MTB

Žákyně 11 – 14 let (10 km): 1. Adéla Uhlířová (Cykloklub Kněžice) 36:17. Žáci 11 – 14 let: 1. Jakub Auf (TJ Spartak Třebíč) 28:11. Chlapci 9 – 10 let (2 km): 1. Martin Kalda (Třebíč) 4:19. Dívky 9 – 10 let: 1. Kateřina Špačková (Špačkárna team) 4:49. Minižactvo chlapci (1 km): 1. Matyáš Hubcej (Náměšť n. O.) 1:28. Minižactvo dívky: 1. Sabina Hájková (Kněžice) 2:11.