Pokud dnešní kotrolní test dopadne podle plánů.

„Do závodění mám obrovskou chuť. Více než měsíc jsem jen furt trénoval. Navíc poslední dobou pozoruju, že mým konkurentům nějak odchází forma.

Kromě Roblese to běhá jen Američanům, ale jen těm, kteří se nekvalifikovali na mistrovství světa do Berlína,“ všiml si atlet pražského Olympu.

Pro návrat bronzový medailista z letošního halového evropského šampionátu v Turíně nezvolil žádný renomovaný mítink Zlaté ligy nebo IAAF.

Příští úterý si chce otestovat formu v krétském Rethymu, podniku kategorii EAA. „Je to menší mítink, kde nebude taková konkurence. Na úvod nechci rvát závod úplně naplno. Spíše to bude takový ostřejší trénink před závodem v Londýně,“ vysvětluje Svoboda.

Všechno směřuje k mistrovství světa

V anglické metropoli (24. a 25. července) se už potká s protivníky, se kterými by se měl měřit i na srpnovém mistrovství světa v Berlíně. Přesto tento prestižní podnik bere stále jako velmi dobrou přípravu.

„Všechno samozřejmě směřujeme k Berlínu. Po Londýně už budu závodit jen v Monaku (28. července – pozn. autora), to bude pro mě generálka. I proto jsem si dal raději po zranění takhle dlouhou pauzu. Velký důraz kladu na rehabilitaci, chodím do kryokomory, která se mi v zimě vyplatila. Už mám vyzkoušené, že musím být trpělivý,“ zdůrazňuje Svoboda.

Berlínské soupeře po očku sleduje. „Dayron Robles, David Payne, Terrence Trammel. To jsou jasní favorité na medaile. Evropani jsou zatím hodně zpátky, takže cítím velkou šanci dostat se do finále. Potom už se může stát cokoli. Pokud se do finále podívám, určitě budu myslet na medaili. Ostatně, proto taky závodím,“ stanovuje si vysoké cíle Svoboda.