Raftaři pokračovali po letní přestávce závodem na Vltavě. „Sjezdový závod na nejtěžší trati u nás, přes takzvané Čerťáky, je velice náročný a v celé vodácké Evropě velmi uznávaný. Je zde několik obtížných míst, které jsou na samé hranici uznávané sjízdnosti,“ podotýká jeden z členů jihlavského Ježek teamu Miroslav Krechler, který závodil společně s Petrem Tománkem, Jiřím Benhákem a Robertem Šimánkem. Druhý díl poháru přilákal i posádky z Německa a Japonska, Ježci se s ním vypořádali zkušeně. V kategorii Open dojeli desátí, mezi veterány zvítězili.

Poté se jihlavské kvarteto přesunulo do Roudnice nad Labem, kde byl na programu třetí pohárový závod. Současně to byly závody o mistrovské tituly České republiky ve slalomu a sprintu v kategorii R4. „V Roudnici se opět představili raftaři z Japonska, s týmem TEIKEI, který patří mezi absolutní světovou špičku. Přijeli sem i závodníci z Británie a Ruska,“ říká Krechler.

Ježci zde potvrdili dobrou formu a ve stém složení si v kategorii Open dojeli pro vynikající 4. místo! Veteránům opět kralovali. Prokázali, že slalom jim sedí a místní podmínky vyhovují. V nedělním sprintu dojeli osmí, mezi veterány byli druzí.