Na hřišti loňského mistra nebylo rozhodnuto až do poslední minuty, Střechova branka však pro SK Toptrans nakonec znamenala porážku 1:3.

Vítěz základní části vstoupil do zápasu s vervou, jako by chtěl hned na začátku ukázat, kdo bude na hřišti pánem. Jeho úvodní tlak ale branku nepřinesl a Jihlava postupně vyrovnala hru.

Dokonce dostala možnost zahrát si dvojnásobnou početní výhodu, jenže tu nevyužila, a tak udeřilo na druhé straně. Wróbel dobře zapracoval za brankou a Blažek poslal míček za Humlíčka.

Téměř totožný scénář se opakoval i ve druhé části. Celek z Vysočiny se vymanil z úvodního tlaku domácích a sám měl možnost z přesilovky skórovat. Jenže také tentokrát se skóre měnilo ve prospěch Vlašimi. Při signalizované výhodě našel Blažek Slaninu a bylo to 2:0. „Mrzí mě, že jsme nedokázali sehrát naše přesilovky lépe. Mohli jsme Vlašim dostat ještě pod větší tlak," smutnil jihlavský univerzál Štěpán Brázda.

A právě on těsně po začátku závěrečného dějství vykřesal pro hosty naději. Třetina totiž využil chyby v rozehrávce, a Brázda zametl do prázdné branky.

SK Toptrans se poté pustil za vyrovnáním a vypracoval si několik dobrých příležitostí. Ty ale nevyužil, naopak jihlavský odchovanec Střecha, který momentálně hájí barvy loňského mistra, při hře bez brankáře potvrdil výhru domácích. „Podali jsme dobrý výkon, bohužel se nám nepodařilo víckrát skórovat," konstatoval Brázda.

Jihlavě k povedenému utkání pomohli také Šerý s Třetinou, kteří se v letošní sezoně objevili na soupisce vůbec poprvé. „Oba to jsou velmi kvalitní hráči a během nadstavbové skupiny nám mohou ještě hodně pomoct," řekl útočník SK Toptrans.

Jihlava se v dalším zápase play-off utká s Pardubicemi. A Brázda věří, že pokud jeho tým podá podobný výkon, může uspět. „Pardubice podle mě nemají tak kvalitní tým jako Vlašim. Sice jsou na tom fyzicky výborně, ale když zahrajeme podobně jako v sobotu, uspějeme," zakončil.

VLAŠIM - JIHLAVA 3:1

Branky a nahrávky: 13. Blažek (Wróbel), 27. Slanina (Blažek, Juráček), 45. Střecha (Wróbel) 34. Brázda (Třetina). Rozhodčí: Kettner, Záhora. Vyloučení: 5:8, navíc Zelený (Jihlava) 10 minut. Bez využití. Diváci: 75. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0.

Jihlava: Humlíček - Homola, Blaško, Šerý, Šmíd, Gregor, Zelený - Brázda, Danko, Třetina - Fiala, Smutný, Jobák - Matějka, Kučera, Trávník - Javorka.

Další výsledek skupiny A: Pardubice - Plzeň 5:3 (1:1, 1:2, 3:0).