Do třetího ročníku vytrvalostního závodu horských kol Jihlavská 24 MTB, který odstartuje přesně za týden v pravé poledne na Masarykově náměstí v Jihlavě, sice ještě nějaký ten čas zbývá, pořadatelé z občanského sdružení SLIBY CHYBY už nyní však ví, že podle účasti závodníků bude rekordní.

Už před týdnem, kdy končilo zvýhodněné startovné, se totiž letos přihlásilo téměř o čtyřicet procent více zájemců. „Zatímco loni to bylo 379 bikerů, letos jich je 522," pochvaluje si ředitel závodu Jiří Holoubek a spokojeně dodává: „Nárůst je neuvěřitelný." Do samotného závodu, který se na městském okruhu v Jihlavě jede na 6, 12 a 24 hodin, by se tak mohlo zapojit více než šest stovek bikerů. „Loni na start přišlo dalších sto lidí," připomíná Holoubek, že je možné se přihlásit i těšně před zahájením.

K nárůstu zájemců kromě skvěle zvládnutých předchozích ročníků pomohla i nová kategorie štafet, ve které mohou závodit pěti- až osmičlenné týmy. „Tato kategorie byla trefou do černého," pochvaluje si Holoubek. „V tuto chvíli máme přihlášeno osm týmů, takže více než šedesát závodníků." Svůj tým postavil například Magistrát města Jihlavy či Služby města Jihlavy. „Přihlásili se lidé z města, a tak čekáme, zda-li kraj zvedne hozenou rukavici a přihlásí svůj tým," usmívá se Holoubek, podle kterého se ve štafetách mohou objevit muži i ženy. „Chtěli jsme oslovit cyklisty hobíky, kteří si mohou užít víkendový mejdan. V pátek zhlédnout doprovodný koncert, v sobotu a neděli jet závod a na závěr si říct: Byli jsme v Jihlavě na čtyřiadvacetihodinovce," láká Holoubek další zájemce.

Královskou kategorií však znovu budou jednotlivci, mezi kterými se očekává start obou vítězů předchozích ročníků Davida Granáta a Tomáše Kozáka, stejně jako favorizovaného Zdeňka Kříže, jehož při obou předchozích startech zradilo zdraví. „Čekáme ostrý závod, protože přijede celá česká špička. Takže se bude hodně bojovat," věří Holoubek.

Pro diváky budou připraveny dvě fanouškovské zóny jedna přímo na náměstí u Radniční restaurace, druhá u dřevěných schodů hradebního parkánu u Penzionu Gustav Mahler. „Doprovodný program máme přichystaný i pro děti, které se mohou zúčastnit dětského závodu. Zde jsme také hodně zvědaví, jak se nám to podaří zvládnout, protože nárůst zájemců je úplně stejný jako v dospělé kategorii, doslova raketový," dodává spokojený ředitel závodu Jihlavská 24 MTB.