„První byl Martin Hovanec, druhý Radek Musil a třetí Ondra Krejčík. Slíbili, že přijedou. Třeba Radek se stal před čtrnácti dny mistrem republiky v Náchodě. Tam bylo hrozné počasí, déšť, tři stupně…,“ vzpomíná ředitel jihlavského závodu Jiří Holoubek.

O HODINU DŘÍVE

Ten by rád viděl na startu i legendu Jihlavské čtyřiadvacítky Tomáše Kozáka. Plzeňský biker se totiž dokázal výrazně prosazovat i v celosvětové konkurenci. „Zatím se Tomáš ještě neozval, ale Tomáš si občas hraje na „tajného“. V každém případě, pokud dorazí, tak ho hledejte na začátku výsledkové listiny,“ usmívá se Holoubek.

Ten pak představil i jednu základní změnu. „Přistupujeme k pravidlům organizace WEMBO, která říkají, že závod trvá minimálně čtyřiadvacet hodin.“

Z toho důvodu závod začne klasickým výstřelem z děla o hodinu dříve, než bývalo zvykem: v jedenáct hodin dopoledne. K tomu Holoubek dodává ještě jednu velmi zajímavou perličku: „Startovní výstřel bude zároveň součástí pokusu o rekord v počtu výstřelů z děla."

Trať oblíbeného závodu se již ustálila, proto žádné změny proti loňsku nebudou. „V podstatě je uzamčena Brněnskou ulicí a Okružní ulicí. Máme hodně cest v lesoparku Heulos a využijeme opět i centrum města. Tím je právě jihlavský závod unikátní. Tratě jsou většinou v nějakých přírodních areálech mimo město. Tady ne, což je velmi atraktivní,“ říká o Jihlavské 24 MTB Tomáš Kozák.

Závod je součástí Strong Power Československého seriálu 24 hodin MTB 2019. Otevřený je i pro širokou veřejnost, vypsán je na 24 a 12 hodin pro jednotlivce a dvoučlenné až osmičlenné týmy. Organizátorem akce je opět spolek Sliby – Chyby Jihlava za asistence města Jihlavy.

Strong Power seriál 24 hodin MTB

ZÁVOD DĚJIŠTĚ TERMÍN
Náchodská 24 hours MTB Náchod 3. 5. – 5. 5.
Jihlavská 24 MTB Jihlava 17. 5. – 19. 5.
FESTINA 24 HODÍN MTB Belá (SK) 7. 6. – 9. 6.
SOKOLOVSKÁ 24 MTB Sokolov 6. 9. – 8. 9.