Konec června je sice daleko, ale organizace WEMBO, jenž pořádá evropské šampionáty MTB čtyřiadvacetihodinovek, dala již teď jasný signál, že v tomto roce nechce riskovat.

Mistrovství Evropy horských kol v rámci Jihlavské 24 MTB přesunula na 26. a 27. června 2021. „Je nutné se k tomu postavit pozitivně. Závod se uskuteční, jen s ročním odkladem,“ říká ředitel závodu Jiří Holoubek.

„Letos v červnu se mělo jet v Oregonu americké mistrovství, které se také muselo odložit. Zdraví je vždy na prvním místě. Proto rozhodnutí WEMBO respektujeme. Navíc máme o rok více času na přípravu závodů, takže nic nepodceníme. Příští rok oslavíme kromě desátého startovního výstřelu i konec mimořádných opatření,“ doplňuje Holoubek.

Letošní sezona kuželek je minulostí.
Kuželkářská Interliga je u konce, sezonu anulovala

Milovníci horských kol a velkých výzev tak mají dostatek času se připravit na akci evropského formátu. A pokud už byli zaregistrováni, nemusí mít strach, že budou ze závodu vyřazeni.

„Startovné všech registrovaných závodníků bude automaticky přesunuto do příštího roku. Pokud se někdo nemůže akce v novém termínu zúčastnit, bude mu poplatek vrácen prostřednictvím pořadatele,“ stojí v tiskovém prohlášení spolku SLIBY – CHYBY.