I. LIGA – SK. A

BC VYSOČINA – PÍSEK 79:65

Papírovým favoritem byli domácí, ale protože Písek doposud nastupoval jen venku, tak tři výhry nebyl tak špatný počin, jak se mohlo zdát. Ale úvodní minuty zápasu přece jen patřily rozjeté Vysočině, která rychle odskočila na 11:2. Pak se začali prosazovat i hosté, ale nedělní produktivita domácích byli nadále velmi dobrá, a i díky čtyřem trojkám to bylo po deseti minutách o sedm bodů.

I ve druhé čtvrtině se písecký stroj na body nedokázal rozjet na plné obrátky. Pouhých sedmnáct bodů nestačilo. Naopak hráči BC byli úspěšnější, a skvěle sehraným závěrem navýšili svůj náskok na poločasových 47:35. „Hlavně to teď udržet. Je to zatím dobré, protože nám vychází střelba, trefujeme se,“ liboval si o přestávce trenér Petr Pešout. „Ale Písek dává klidně čtrnáct trojek za zápas, doteď má jen tři, takže čekáme, kdy to přijde. Ještě to není rozhodnuté,“ zůstával na zemi kouč BC Vysočina.

Jeho tým třetí obávanou desetiminutovku nezvládl tak dobře, a v některých pasážích musel Pešout zvednout na hráče hlas. „Trpělivě! V klidu!“ řval po zbytečných ztrátách a ukvapených útocích, které končily nezdarem. Písek z toho těžil a po půlhodině hry ztrácel sedm bodů.

Otevřený zápas nabíral na dramatičnosti a poslední perioda byla slibovala napínavou bitvu. Dvě úvodní minuty body nepřinesly, pak se to rozjelo a domácí si vzali dvanáctibodový náskok zpět. Písek ještě kousal, tři minuty před koncem snížil na 62:69. Ale v tu chvíli to vzal na sebe Kantůrek, který pěti body v řadě sebral Píseckým vítr z plachet. Následně skóroval za tři body Číha, a bylo o vítězi jasno. Vysočina si závěr zkušeně pohlídala.

„Ty koncovky nám prostě jdou,“ komentoval hned po utkání šťastný trenér Pešout, který na svůj tým pěl jen chválu. „Jsou to bojovníci, na kterých je vidět vůle to zvládnout a vyhrát. Navíc nám vycházela střelba. Máme asi padesátiprocentní úspěšnost za tři body, a to je super.“

Body a sestava BC Vysočina: Kantůrek 16, Melski 13, Číha a Maňák po 12, Strážnický a Krajcigr po 8, Dokulil 6, P. Knetl a Široký po 2, bez bodu Fical. Čtvrtiny 25:18, 22:17, 13:18, 19:12.

Ostatní výsledky 9. kola: USK Praha B – Litoměřice 49:80, Nymburk B – Sokol Žižkov 86:58, Košíře – GBA 66:69, Plzeň – Sokol Pražský 102:91p.

1. Litoměřice 9 7 2 705:559 16
2. Košíře 9 7 2 722:672 16
3. BC VYSOČINA 9 6 3 704:650 15
4. Plzeň 9 5 4 698:671 14
5. Nymburk B 8 6 2 622:614 14
7. Písek 9 3 6 671:689 12
6. USK Praha B 8 4 4 549:596 12
8. GBA 9 2 7 609:669 11