Třídenní klání v Karviné, kde o dvě vstupenky do extraligy bojoval domácí celek, Jihlava a pražské KOVO, nezačalo pro SK Toptrans zrovna nejlépe. V pátek prohrál 0:3 s Karvinou. „Samozřejmě, že nám nebylo moc příjemně," komentuje kapitán týmu Roman Smutný.

Tím pádem se sobotní zápas s pražským KOVO proměnil na nejdůležitější střetnutí sezony. „Cíl byl porazit je, jedno jakým rozdílem, hlavně vyhrát," měl jasno Smutný.

Jeho tým si totiž i po páteční prohře mohl zajistit postup. Stačilo jediné – vyhrát o čtyři branky a víc, což by znamenalo, že nedělní souboj Karviné s KOVO (po výhře 4:2 postupuje Karviná) by jen rozhodl o druhém postupujícím. A to se celku z Vysočiny podařilo. „Těch šest gólů mě překvapilo, čekal jsem tužší odpor," divil se po výhře 6:1 vyčerpaný kapitán Jihlavy.

Zároveň byl ale neskutečně šťastný, i když se jmenuje Smutný. Jeho tým se konečně dočkal, po dlouhých letech, kdy o extraligu marně bojoval. „Byla to ohromná úleva, spadl mi obrovský kámen ze srdce. Ale byl jsem tak unavený, že nebyla ani síla se pořádně po utkání radovat," říká Roman Smutný a dodává: „Jsem hrdý na všechny kluky, děkuji Toptransu, který za námi stojí, a hlavě i našim fanouškům, kteří nám fandili a někteří z nich nás přijeli podpořit i do Karviné. Bylo to dojemné."