Městský pardubický stadion jihlavským atletům seděl. Premiérový závod nové sezony totiž tým Pavla Vodičky zvládl bezchybně, získal dohromady 184 bodů, a skončil druhý. „To jsem vůbec nečekal, myslel jsem, že budeme horší. Jsem hodně spokojený, kluci dokázali porazit i béčko pražského Olympu," libuje si Vodička.

Nejrychlejší štafeta

Za skvělým výkonem táhl Jihlavu tradičně Ladislav Urban. „Získal nejvíce bodů," potvrzuje vedoucí výpravy. Ale pozadu nezůstali ani sprinteři. „Ti mě mile překvapili. Ty výkony byly moc hezké, a časy 11.33 a 11.38 jsou parádní," poukazuje na výkony druhého Hynka Phama a čtvrtého Michala Brychty. A bodů jako máku nasypaly do celkové jihlavské „kasičky" i výškaři. „Od těch se to čekalo," nebyl Vodička překvapený z pěti jihlavských jmen mezi osmi nejlepšími.

Po pardubickém závodu se musí přepsat i jedno nové jihlavské maximum. Štafeta mužů ve složení Pham – Nikodém – Alt – Brychta vytvořila časem 45.01 nový oddílový rekord. Velmi dobrý výkon v oštěpu předvedl i třetí Pavel Tůma a hostující trio z Nového Města na Moravě se také neztratilo. „Dva z nich bodovali, to také potěší. A celkově je dobré, když kluci bojují o přední příčky. Doufám, že na to navážeme i v příštím kole," uzavírá Pavel Vodička.

Skvělá práce žen

Jihlavská výprava žen byla na východě Čech také velmi úspěšná. S celkovým 5. místem a nasbíranými 94,5 body vedoucí týmu David Kristinus nepočítal. „Naprostá spokojenost, k tomu není co dodat. Všechny holky podaly skvělé výkony, jen tak dál," smeká. „V tom počtu, v kterém jezdíme, je páté místo jednoznačně úspěch," doplňuje Kristinus.

Skvělý výkon předvedla v trojskoku Tereza Koudelková, která výkonem 10,67 m vytvořila nový oddílový rekord. Kristinusovi udělaly radost i sprinterky. „Finále na sto metrů bylo super a štafeta, která skončila druhá, je také příslibem do budoucna," komentuje vedoucí týmu a dodává: „Byla tam o dost větší konkurence, takže holky se mohly vytáhnout, a takové závody jsou pro ně dobrým otestováním před mistrovstvím republiky."