Jihlavští hokejbalisté jeli na hřiště vítěze základní části v okleštěné sestavě, která v prvním zápase nestíhala. Výsledek 9:1 hovoří za vše! „Chtěli jsme vstoupit do zápasu tak, abychom první třetinu odehráli na 0:0. Jenže už ve čtvrté minutě jsme prohrávali 0:2. Poté nastala série sporných vyloučení, a v oslabení jsme inkasovali další branky. Od třetí třetiny jsme se snažili hrát tak, abychom se neunavili a nezranili,“ nastínil trenér SK Pavel Pleško, který uznal sílu domácích. „Domácí hrozili nejvíce z druhé vlny a z mezikruží, to byla jejich zbraň, tu jsme nedokázali eliminovat,“ doplňuje kouč, který vyzdvihl výkon brankáře Kocha. „Jen díky němu zápas neskončil ještě vyšším rozdílem,“ dodává.

Nedělní střet se jeho týmu povedl více. Prachatičtí už tak dominantní nebyli. „Bylo to dramatičtější, od úvodu jsme plnili taktické pokyny a eliminovali jejich útoky. Vytvořili jsme si i nějaké šance, ovšem nedokázali jsme skórovat, do desáté minuty jsme byli lepší. Byl to diametrálně odlišný výkon, šli jsme dobře naladění do druhé třetiny,“ tvrdí Pleško, jehož tým ale i tak po první čtvrthodině jednu branku ztrácel.

A ve druhé udeřili domácí znovu, a hned dvakrát, a bylo hotovo. „Bohužel na začátku třetiny jsme byli vyloučeni a dostali jsme druhý gól. Navíc se pak zranili Růžička s Policarem, a my jsme dohrávali jen na sedm lidí. Odešli jsme fyzicky,“ přidává komentář trenér SK.

Jelikož se čtvrtfinálová série hraje na tři vítězná utkání, mají Prachatice už dva mečboly. Ten první bude jihlavský celek odvracet už tuto sobotu od 16 hodin na svém hřišti.

„V plánu máme to, že se pokusíme nasadit to nejlepší, co nabízíme, a pokusíme se to zdramatizovat,“ říká Pavel Pleško, který ale tuší, že porazit favorita bude velmi těžké. „Je to aspirant na extraligu. Má své kvality i skvělého trenéra, je to takticky vyspělý tým se širokým kádrem. My s nimi dokážeme vydržet jen začátky třetiny, pak už je to těžké. Uvidíme, jak to bude v sobotu vypadat,“ dodává.

V případě, že by jeho tým vyhrál, hrálo by se čtvrté utkání na hřišti pod autobusovým nádražím v neděli od 16 hodin.

PRACHATICE – SK JIHLAVA 9:1

(stav série 1:0)

Branka Jihlavy: 38. Smutný (Růžička, Koch). Střely na branku: 71:16. Třetiny 3:0, 3:0, 3:1. SK Jihlava: Humlíček – Jiskra, J. Koch, F. Koch, Bohatý, Smutný, Zeman, Herman, Růžička.

PRACHATICE – SK JIHLAVA 4:0

(stav série 2:0)

Střely na branku: 40:8. Třetiny 1:0, 2:0, 1:0. SK Jihlava: Humlíček – Jiskra, J. Koch, Vávrů, Tomek, Bohatý, Policar, Herman, Růžička, F. Koch.