Nebude to totiž jen tak ledajaký turnaj. ALPHA pohár má být vrcholem ročníku 2019/2020 a nahradit odvety a zápasy play-off, o které byly celky z extraligy a první ligy i jejich fanoušci, ochuzeni. Tím se oslaví i třicáté výroční hokejbalu v Česku a vítěz bude neoficiálním mistrem!

Svaz chytře zvolil ideální logistické místo, kterým bude zimní stadion ve Světlé nad Sázavou. Sobotní zápasy obou čtyřčlenných základních skupiny odstartují v 9.30. V neděli se mače o umístění začnou hrát již o hodinu dříve.

ALPHA pohár
Skupina A: HBC Svítkov Stars Pardubice, HBC Prachatice, Elba DDM Ústí n. L., HBK Bulldogs Brno.
Skupina B: HBC Hostivař, HBC Most, TJ Snack Dobřany, SK Jihlava.
Sobotní zápasy SK: Hostivař (11.20), Dobřany (15.00), Most (18.40).

Jihlavští hokejbalisté se postupně poměří s Hostivaří, Dobřany a Mostem. Hrát se bude na dva poločasy po dvanácti minutách čistého času, v play-off se tři minuty ke každé půlce ještě přidají. „Ta konkurence na turnaji je veliká. Jsou tam týmy z extraligy a mančafty, které hrají prim v první lize. Třeba nám pozice outsidera bude sedět, hlavně si nechceme udělat ostudu, nedat kůži zadarmo a uhrát co nejlepší výsledek. Nikdo ze soupeřů tam rozhodně nepojede na výlet,“ komentuje kapitán SK Petr Král.

První dva celky z obou skupin sehrají v neděli semifinále a posléze boje o stupně vítězů. Ostatní bude čekat souboj o konečné pořadí. „Každý si tak zahraje minimálně pět zápasů,“ je rád Král za to, že si jeho tým může konec výjimečné sezony přece jen zpestřit hrou.