Série hrana na tři vítězná utkání se stěhovala na Vysočinu za stavu 1:1, a Jihlavští dokázali využít výhody svého hřiště na sto procent. V sobotu vyhráli přestřelku 7:4, v neděli pak šli do čtvrtého boje s mečbolem v kapse.

Ale Malenovice měly plán vrátit finále ještě na svou půdu, a na začátku k tomu měly i nakročeno. Vedení z hole Hladkého ale výběr SK probral. Dvě minuty nato srovnal Střecha, před přestávkou se pak z dorážky prosadil Apeltauer. Po obrátce hosté dál zlobili, měli tlak, ale jihlavská rezerva hrála obětavě a v brance měla Humlíčka, díky kterému držela nadějný výsledek. Navíc těsně před druhou pauzou zvýšil svižným příklepem Pošvic už na 3:1.

Závěrečné dějství hrál tým SK takticky, nikam se příliš nehrnul a čekal na šanci. Ta přišla. Výhru i titul pečetil Střecha do odkryté soupeřovy branky.