Kolem sto padesáti judistů se učí v klubu SK Jihlava tento bojový sport. Ti však mají za sebou specifickou sezonu, kterou výrazně ovlivnila pandemie koronaviru. Její hodnocení z úst trenérky Květy Smutné tudíž není příliš optimistické. „Žádná sláva to nebyla. Měli jsme zakázané cvičit, a konkrétně judo je v tomto směru složité. Děcka to zapomenou. Je těžké je vrátit do formy po vánoční pauze, a když přijdou pomalu po půl roce, je to mazec,“ tvrdí Květa Smutná. „V našem sportu jde každá ruka i noha jinam, v tom je to náročné. A to nemluvím o tom, když z toho drilu vypadnou,“ říká zkušená trenérka.

Po jarním „probuzení“ se její svěřenci vrátili na tatami a sršela z nich hladovost po trénincích. „Jediné plus je, že jsme ještě stihli soustředění,“ reaguje a poukazuje i na turnaje, kterých SK pár stihl. „Nám se dařilo, jako oddíl jsme námi pořádaný turnaj vyhráli. Poté jsme stihli ještě turnaj v Adamově, odkud jsme také přivezli nějaké medaile,“ potěšilo Smutnou. „Jsem ráda, že jsme stihli turnaj tady v Jihlavě. Sice s rouškami, ale stihli,“ ulevilo se Smutné, že jejich termín byl ještě schůdný. „Týden po nás to v Polné zrušili,“ dodává.

A potěšil ji některý z jejich svěřenců výkonnostním růstem? „U dětí to není tak výrazné, ale jsem ráda, že by Adam Molák svými výsledky postoupil na mistrovství České republiky v kategorii mladších žáků do dvaačtyřiceti kilogramů. Vždycky to byla pocta, protože je to vrcholná soutěž,“ tvrdí trenérka.

Jenže tam už se mladý reprezentant SK a jeho stejně úspěšní kolegové nepodíval. „Když už jsme si mysleli, že pojedeme na mistrovství mladších žáků, tak to znovu stopli a tuto soutěž zrušili. A starší žáky zatím posunuli, i když nový termín ještě nedali,“ posteskla si.

A ráda není ani za to, že se momentálně kvůli vládním opatřením nemohou trénovat. „Když se na jaře povolily skupinky, vyrazilo se společně alespoň na kola, psychicky si dáchnout, vidět se. Těm dětem kolektiv strašně chybí, potřebují ho. Proto je hrozná škoda, že se nemůžeme scházet,“ uzavírá Smutná.