Na víkendovém halovém mistrovství České republiky mužů a žen v atletice v Ostravě si vylepšil osobní maxima na dráze 60 i 200 metrů. Zatímco na šedesátce to stačilo na páté místo, na dvoustovce se stal halovým mistrem České republiky. Ve svých sedmnácti letech. Zopakoval tak týden starý triumf z halového mistrovství juniorů, který se rovněž konal v Ostravě.

Tam se ovšem jeho úspěch očekával. „Mezi juniory jsem potvrdil tabulkové postavení, jenže úspěch mezi dospělými je bomba,“ zářil po triumfu mezi muži Kubelík. Ten si v minulém týdnu na juniorském šampionátu vylepšil osobní rekord na dvoustovce a zaběhl nejlepší čas sezony 21,31. Na seniorském mistrovství ho v neděli 23. února vylepšil dokonce o další setiny. Vítězný čas a letošní sezonní maximum má hodnotu 21,26.

Na šedesátimetrové trati bral páté místo s časem 6,85, což je rovněž vylepšení osobního rekordu z minulého týdne o šest setin vteřiny.

Na halovém mistrovství v Ostravě se o uplynulém víkendu představili i další svěřenci Atletiky Jihlava. Mezi nimi tyčkař Jan Švec a Mikuláš Střelec (běh na 400 metrů).