Premiéra byla ze strany vysočinského výběru hodně svázaná. „Určitě tam byla nervozita, to jsme čekali, protože holky byly natěšené, ale zároveň věděly, že je čeká těžký soupeř,“ potvrzuje trenérka KCTM Dana Melicharová, jejíž svěřenkyně v prvním setu ještě vzdorovaly, uhrály dvacet míčů, ale ve druhém už krok neudržely, a v tom třetím si Brno celkem bez problémů dokráčelo pro první výhru v sezoně. A to se dalo čekat. „Ten první zápas byl z naší strany horší, neměli jsem rozehrávku, neměli jsme útok od sítě. Oni nás přehrávali ve všech směrech,“ uznala Melicharová.

Odveta, která na nováčka soutěže čekala za pár hodin, už tak jednoznačná nebyla. Ačkoliv skončila stejným výsledkem a výhrou Králova Pole 3:0, Vysočina už tak bezradně nepůsobila. „Už to bylo daleko vyrovnanější. Pokud byl příjem a mohli jsme útočit, tak si myslím, že jsme byli v útoku lepší,“ říká trenérka domácích volejbalistek.

Jenže v rozhodujících chvílích zápasu se projevila zkušenost soupeřek, které důležité balony uhrály lépe. „Byly chvilky, kdy jsme to mohli dotáhnout do vítězného konce, ale v koncovkách nás zradil příjem, to jsme nezvládali. A problém byl i na podání,“ ví Dana Melicharová, kde je potřeba zabrat. „Určitě jsme tím zjistili slabiny, na ty se teď zaměříme, budeme se je snažit odstranit,“ říká trenérka, která svůj tým rozhodně nezatracuje. „Já si myslím, že z naší strany to nebyl špatný vstup do extraligy. Odehráli jsme slušný zápas, a to, že jsme chybovali, se dalo čekat. Byla tam nervozita, navíc jsme hráli proti mistrovskému celku,“ podotýká.

Nyní už trenérka střádá plány na první extraligovou výhru, kterou bude chtít její tým získat o víkendu v Prostějově. „Ten skončil v minulé sezoně třetí, takže nás opět nečeká lehký zápas. Celkově je ta naše skupina těžší než ta druhá, ale my se v Prostějově pokusíme uhrát šest bodů, uděláme pro to maximum,“ dodává.

EXTRALIGA JUNIOREK – SK. B

KCTM VYSOČINA – BRNO 0:3 (-20, -9, -17) a 0:3 (-24, -22, -17)

KCTM Volejbal Vysočina: Š. Semerádová, V. Semerádová, Indrová, Krejčová, Štefková, Bradáčová.

Ostatní výsledky 1. a 2. kola: Prostějov – Přerov 1:3 (-24, -21, 18, -23) a 3:1 (-24, 21, 17, 11), Ostrava – Šternberk 0:3 (-17, -24, -25) a 3:1 (-18, 22, 19, 19).