Kdo by měl být nejlepším sportovcem uplynulého „netradičního“ roku? Tuto otázku od redaktorů Deníku dostalo v celé republice sedm set sportovců a funkcionářů, a mezi nimi nechybělo ani deset zástupců Jihlavska.

Žebříček Jihlavska
Markéta Davidová – 3 hlasy (Lucie Maršánová, Zdeněk Izdný, Bohumil Novák)
Tomáš Souček – 2 hlasy (Jiří Babínek, Petr Král)
David Pastrňák – 2 hlasy (Ondřej Lapeš, Josef Bílek)
Martina Sáblíková – 1 hlas (Tomáš Bednář)
Tomáš Satoranský – 1 hlas (Petr Pešout)
Jiří Prskavec – 1 hlas (Miroslav Krechler)

Ti byli z různých sportů, a tudíž jsou jejich tipy hodně pestré. Z deseti nabízených a Deníkem nominovaných jmen zaznělo šest. Nedostalo se pouze na hokejistu Paláta, tenistku Kvitovou, cyklistu Tomáše Bábka a „sněhovou obojživelnici“ Ester Ledeckou.

Po součtu hlasů v okrese zvítězila se třemi body biatlonistka Markéta Davidová. „Já osobně bych, čistě dle subjektivního dojmu, zvolil sympatickou Markétu Davidovou. Všichni to letos měli těžké a zaslouží obdiv za vůli a motivaci k tréninku, ale Markéta mi přijde, že se víc sportem baví a má to v hlavě srovnané,“ přidal cyklista Zdeněk Izdný.

Až druhý byl fotbalista Tomáš Souček, který v celorepublikovém součtu nasbíral přes dvě stovky hlasů a anketu podle čtenářů Deníku vyhrál. Záložníkovi West Hamu se na Jihlavsku vyrovnal ještě hokejista David Pastrňák, který získal také dva body.

Republikový žebříček
Tomáš Souček - 206 hlasů
David Pastrňák – 145 hlasů
Ester Ledecká – 121 hlasů
Tomáš Satoranský – 53 hlasů
Martina Sáblíková – 44 hlasů
Markéta Davidová - 33 hlasů
Ondřej Palát - 32 hlasů
Petra Kvitová - 27 hlasů
Tomáš Bábek - 22 hlasů
Jiří Prskavec - 15 hlasů

„Za mě jednoznačně Tomáš Souček,“ vystřelil na dotaz, kdo je nejlepším sportovcem roku, předseda fotbalového TJ Sapeli Polná Jiří Babínek. „Jednak je to nesmírně poctivý a slušný kluk, a jeho příběh je neskutečný. Za svoji pracovitost a píli byl právem odměněn. Druhým faktorem je, že je synem našeho bývalého gólmana Františka a třetím, že je z Vysočiny. V anketě jsou mnohem slavnější jména, ale za mně bych volil Tomáše,“ měl jasno.

Po jednom hlasu dostali ještě rychlobruslařka Martina Sáblíková, basketbalista Tomáš Satoranský a kanoista Jiří Prskavec. „Já budu patriotem, dám Tomáše Satoranského,“ volil basketbalový trenér BC Vysočina Petr Pešout. „Volil bych Jířu Prskavce, ale nejsem zcela objektivní, jsem příliš ovlivněn kanoistickým sportem,“ uznal Miroslav Krechler, který sjíždí divokou vodu na raftu v barvách Ježek teamu Jihlava. „A proč jeho? Obrovsky vytáhli, celá skupina českých kajakářů, výkonnost na kajaku a on je v současnosti z nich nejlepší. Přitom si zachoval tvář sportovce od vody, nehraje si na nějakou celebritu,“ dodal i jasný důvod, proč u něj jasně vyhrál.