Po loňském úspěšném tažení v Carraře, kdy Králová byla první a Hlásek s Růžičkou brali také medaile, se nějaká ta „placka“ čekala i letos. Ale že to budou takové žně, to šéf klubu Reborn a zároveň asistent reprezentačních trenérů Josef Bílek, nepředpokládal. „My se poslední dva měsíce podřídili republice a světu, a stálo to za to. Tyhle turnaje nás vystřelily na měsíc,“ unáší se euforií Bílek.

Natálie Králová má tři tituly mistryně světa, k tomu jedno stříbro! Navázala tak na loňskou senzaci, kdy v Itálii slavili své první světové zlato. „Na to, že to jsou dvanáctileté holky, tak to bylo tvrdé, pořádný kickbox, a co se týká výkonu, tak těžko hledat chyby. V jednom finále vyhrála dokonce kanárem, v jednom zase až na náhlou smrt, a to jsem myslel, že budu mít infarkt,“ pousmál se Bílek nad skvělou prací reprezentantky v kategorii mladších a starších žákyň. „A velké poděkování patří fyzioterapeutovi Honzovi Rychetskému, který dal Natálku na poslední chvíli zdravotně dopořádku. Je to démon,“ pokyvuje hlavou. „Co prostě dodat. Musí to teď unést v hlavě. Má dohromady devět titulů z republiky a čtyři ze světa, ale nesmí si myslet, že je na vrcholu. To je práce doma a i má, že není nesmrtelná,“ má jasno Bílek.

Basketbalové utkání 1. ligy mezi BC Vysočina a SA Komfort Brno.
Basketbalisté doma excelovali a silné Brno odjelo s prázdnou

Sára Macková, taktéž rodačka z Telče, si ve své premiéře na tak veliké akci počínala neméně úspěšně, jsou z toho dvě zlata a dva bronzy! „Ona byla mé největší želízko v ohni, měla formu, a já si říkal, že by něco mohla udělat, ale dvě zlaté jsem nečekal,“ přiznává trenér Rebornu. „Měla strašně těžké soupeřky, třeba brutální Angličanku, která na ní nastoupila a já jí říkal, že musí přitvrdit. A ona ji dokázala porazit. Měla hodně zápasů, a vyhrála je naprosto zaslouženě. Byla houževnatá, nechala si poradit, byla jako na ovládání. Super výkon,“ smekl Josef Bílek.

Pozadu nezůstalo ani mužské duo z Jihlavy Tadeáš Hlásek, Dominik Růžička.

Hlásek získal stříbro v jednotlivcích a mistrovský titul s juniorským týmem. „Pro mě to byl výkonnostní posun z vesmíru. Přestože byl pod tlakem, protože závodil poslední a jako jediný neměl ještě medaili, tak to zvládl výborně. Ve finále týmů s Itálií měl nejtěžšího soupeře a porazil ho 5:4,“ nastiňuje Bílek další úspěch. „Přijde mi, že mu moc pomohlo to vítězství v Irsku, přišlo s tím sebevědomí, dovolí si věci, které by si nedovolil. Musí to ale teď ustát, příští rok jde do chlapů, a tam to bude zase těžší. Ale za ty tři roky, co závodí, udělal neskutečný progres,“ dodává trenér.

Hokejbalisté SK Jihlava (v červeném). Ilustrační foto.
Hokejbalisté pálili v Pardubicích ostrými

Růžička si přivezl domů kompletní sbírku medailí! „Tady už to bylo na fázi vrcholné. Víš s kým jdeš, natočíš si ho, připravíš se na to. A v tomhle jsme myslím byli dobří. Taktická příprava nám vyšla. Dominik dodržoval, co jsme si řekli,“ doplňuje Josef Bílek. „V tom vítězném finále měl proti sobě Čecha, který závodí patnáct let, je to pětinásobný mistr světa, v reálu dřevorubec, takže fakt těžký. Ale Dominik odolal takovému prvotnímu tlaku a zvládl to skvěle. Rozhodla i dobrá fyzická připravenost, a taky to, že strašně moc chtěl. Všichni čtyři strašně moc chtěli,“ tvrdí Josef Bílek.

Kickboxeři Rebornu si tak dál žijí svůj zlatý sen! „Atmosféra tam byla neskutečná, a u všech čtyřech bylo vidět, že je žene nahoru. Ukázalo se, že se v tom cítí dobře. Podali skvělé výkony a myslím, že to byla zasloužená odměna za tu práci, kterou odváděli celý rok,“ uzavírá šéf Reborn klubu.

Kapela Lucie v čele s frontmanem Davidem Kollerem oslavila v pátek večer v areálu brněnského výstaviště třicet let. Kapela vystoupila ve svém původním složení.
Kapela Lucie vystoupí v Jihlavě