Na sever Moravy rozhodně nepojede bez myšlenky na bodový zisk, ačkoliv favoritem bude soupeř. „Tahle role je ještě umocněna výhodou domácího prostředí. My to tam ale nejedeme jen tak odehrát,“ prohlásil bojovně.

Soupeři potkají v krátké době podruhé. Před deseti dny Frýdek-Místek odvezl body z Vysočiny, když vyhrál o šest branek 31:25. Poučilo se Nové Veselí? „Známe slabé i silné stránky soupeře, ale je tomu i naopak,“ naznačil trenér posledního týmu tabulky, že soupeře přečetl.

Všiml si hlavně jeho opor, které musí dostat co nejméně prostoru. Hra soupeře stojí na Sklenákovi s Chudobou a jejich spolupráci s pivotem Gřeškem.

Právě posledně jmenovaného by Peter Kostka rád dostal ze hry. „Musíme ho dobře bránit. Nespoléhat na to, že ho zastavíme až ve chvíli, kdy se k němu dostane míč,“ vysvětlil.

Směrem dopředu bude taktika jasná. Nové Veselí vsadí na rychlé protiútoky. „Musíme hrát rychle, ale zase ne bezhlavě. V posledních zápasech se nám stávalo, že jsme dostali dvě branky a pak jsme to chtěli co nejrychleji napravit. Z toho pak vznikaly další chyby,“ upozornil Peter Kostka.