Milovníci horských kol, a vůbec celé rodiny s dětmi jsou zváni na sobotní kulatiny Bikemaratonu v Kněžicích, který je součástí ECOREM Vysočina MTB Cupu, a zároveň i otevřeným Mistrovstvím kraje Vysočina. Připraven je tradiční závod na různých distancích, chybět nebude ani obhájce loňského prvenství v hlavní mužské kategorii Adam Lavička. Hlavní závod startuje v 11 hodin.

Cykloklub Kněžice se opět po roce chopil organizační taktovky a na zítřek připravuje velkou akci. Aby také ne. Vždyť Bikemaraton se tu pojede už podesáté!

A pokud vyjde počasí, počítá se s velkou účastí. „Podle zatím neoficiálních zpráv by mohlo být kolem sto padesáti závodníků, plus v přidružený závodech asi stovka dětí," nastiňuje hlavní pořadatel kněžického Bikemaratonu František Boudný.

Kvalita by mohla být letos vyšší

A kvalita? Prý ještě lepší než minulý rok. „Loni nám tento závod kolidoval se Znojmem, ale letos není v tomto termínu žádný, takže ta účast by mohla být vyšší i kvalitnější," předpovídá Boudný.

Adam Lavička, který loni v hlavním mužském závodu kraloval, si už prý rezervoval místo na hlavním startovacím roštu. Ale s obhajobou by to tentokrát mohl mít obtížnější možná. „Vzhledem k tomu, že měl minule výrazný náskok, tak si myslím, že má šanci uspět i letos. Otázkou je, jestli nepřijedou nějací noví soupeři, kteří budou také kvalitní," doplňuje.

Závody to navíc budou na profesionální úrovni. „Letos máme novinku, bude elektronická časomíra. Je to o level výš," libuje si František Boudný a přidává i další změnu. Hlavní trasa na 50 km bude nově rozdělen do dvou pětadvacetikilometrových okruhů, s celkovým převýšením 840 metrů. „Je to z důvodu atraktivnosti. Průjezd do druhého kola bude v místě startu, takže diváci budou moci více povzbuzovat," reaguje šéf sobotní akce.

Nový závod Hobby

Ta nabídne nově také 25 km dlouhou trasu pro kategorii Hobby. „Zařadili jsme to poprvé a je to pro ty, kteří těch závodů moc neobjíždí, chtějí si to otestovat a jednorázově zkusit," říká Boudný. Závodit se bude zároveň v mládežnických kategorií juniorky, starší a mladší žactvo, a přípravka.

Na své si přijdou i celé rodiny s dětmi, pro které bude připravený celodenní doprovodný program. „Bude se závodit na odrážedlech, to bylo loni hodně oblíbené. Připravený bude skákací hrad, hry, soutěže, malování na obličej, a na fotbalovém hřišti bude ukázka leteckých RC modelů. A samozřejmě je zajištěné i občerstvení a velmi zajímavé ceny od sponzorů pro vítěze," uzavírá hlavní pořadatel.