I. LIGA MUŽŮ
BC VYSOČINA– KRÁL. SOKOLI 53:102
Domácí začali parádně a svou aktivitou Východočechy zaskočili. Ti si museli vzít po třech minutách, kdy svítilo na ukazateli skóre 10:4, time-out. „Drželi jsme krok a stanovenou taktiku,“ potěšil úspěšný start jihlavského trenéra Petra Pešouta, jehož svěřencům ale krátká přestávka sebrala vítr z plachet. Hradečtí se naopak nadechli, a dá se říci, že začal jejich střelecký koncert.

Skóre se rychle překlopilo na jejich stranu. Domácí, a zejména Číha, se trápili v útoku. To hosté zakončovali z jasných pozic neomylně, a tak z toho bylo po deseti minutách rázem vedení 23:14!

Jestliže první čtvrtina se Jihlavě nevydařila, tak ta druhá byla zpackaná úplně. Za šest minut skončily v obroučce, ze které to někdy až neskutečně vypadávalo, jen dva střelecké pokusy! No a soupeř, který má v týmu střelce „par excelence“, toho náležitě využil a zápas s velkým předstihem rozhodl. Vše dirigoval skvělý Andres, a Jiříček pod košem si dělal místy také, co chtěl. Rozdíl byl v poločase děsivý – ztráta domácích na rozjeté hosty činila 32 bodů!

„To je bez odporu! Dělají si tam, co chtějí. Oni mají čas a vy tam jenom lítáte. Choďte do toho aspoň tvrdě a nekompromisně,“ nabádal svůj tým v poločase trenér Pešout.

V Lukách nad Jihlavou strávilo nedělní odpoledne mnoho příznivců zimních sportů, často přijely na sjezdovku celé rodiny.
Víkend si lyžaři užili. I v Lukách nad Jihlavou

Třetí perioda byla nejvyrovnanější, ale i tak bylo vidět, že na koni jsou hosté. Vysočině to tam prostě nepadalo, míč v několika případech jen obkroužil obroučku a vypadl ven, a pod ní už čekali Východočeši, kteří vzápětí zakládali rychlý brejk s úspěšnou koncovkou.

Jihlavští se trápili i v poslední části. Poprvé se prosadili díky Krajcigrovi až po necelých pěti minutách! Hradci to tam dál padalo ze všech možných pozic. Trojky, „šoupáky“, smeče i trestné hody. Směsice přesných zakončení nakonec skončila pro BC Vysočina i nepopulární stovkou a porážkou takřka o padesát bodů!

„Hradec Králové nás prostě přejel, ukázal svou kvalitu. Na každém postu, kromě Pavla Číhy, nás přehrál. Oni to opanovali, od té čtvrté minuty byli na hřišti pánem. Ten výkon nebyl dobrý, zejména v obranné fázi jsme dělali chyby, prohrávali jsme první krok ve hře jeden na jednoho,“ je si vědom trenér Petr Pešout.

„Oni tu obranu parádně napichují, pak to hned letí na hráče na perimetru. Byla to kočka s myší. A já si i dovolím říci, že jsme to měli i moc v hlavách, že hrajeme s takovým soupeřem. Navíc ten koš byl pro nás opravdu začarovaný. Těch dvacet bodů navíc jsme měli z těch šoupáků dát, bylo to neuvěřitelné, co tam nepadlo. Pak přichází i ta křeč, že to chce každý zastavit, a přichází další chyby. A poprvé v sezoně jsme také svěsili hlavy, neměli jsme ani morální síly k tomu, abychom je zastavili,“ uznává kouč.

Zápas 17. kola první fotbalové ligy mezi FC Vysočina Jihlava a SK Slavia Praha, 17. února 2018 v Jihlavě.
Senzace! Nadšení jihlavští bojovníci skolili favorizovanou Slavii

Hradec potvrdil obrovskou sílu, ale domácí tento debakl prý nezlomí. „V šatně jsme si řekli, že takhle k těmto zápasům nemůžeme přistupovat. Teď už se budeme setkávat jen s kvalitou. Musíme to vzít jinak,“ říká Pešout, který našeli další příčiny nezdaru. „Nám prostě nevyhovují ty čtrnáctidenní pauzy, měli jsme navíc v pátek ples, a tak jsme zrušili i trénink, a to se na dnešním utkání také podepsalo. Chyběl nám také Ondra Maňák, vysoké agresivní křídlo, kterému to střílí,“ dodává trenér.

Body a sestava BC Vysočina: Číha a Dokulil po 11, P. Knetl 10, Kantůrek 9, Krajcigr 8, Strážnický 4, bez bodu – Široký, Melski. Rozhodčí: Vávrová, Vošahlík. Diváci: 100. TH: 18/8:11/9. Trojky: 1:11. Čtvrtiny 14:23, 11:34, 15:20, 13:25.

Ostatní výsledky 1. kola nadstavbové sk. C: Olomouc – Košíře 73:74, Zlín – Litoměřice 87:82.

1. Královští sokoli 19 18 1 1780:1302 37
2. Litoměřice 19 13 6 1437:1274 32
3. Košíře 19 12 7 1500:1469 31
4. BC VYSOČINA 19 11 8 1506:1446 30
5. Olomouc 19 11 8 1564:1538 30
6. Zlín 19 11 8 1536:1577 30

Příští kolo: Olomouc – BC Vysočina, Královští sokoli – Litoměřice, Zlín – Košíře.