„Budu se tam připravovat čtrnáct dní a potom se přesunu ještě na týden do Koreje," prozrazuje Krpálek a dodává: „Původně jsem zamýšlel, že asijské turné budu brát jen jako trénink, ale pak jsem plány změnil. Když už tam budu, tak absolvuju i dva turnaje. Před odletem z Japonska mě čeká v Tokiu grandslam a v Koreji na závěr Grand Prix. Tyhle turnaje budou určitě dobře obsazené a tedy bodově dobře ohodnocené. V žebříčku se neztratí."

Hlavním motivem pozměnění původního závěru je menší závodní praxe z poslední doby. „Po mistrovství světa v Brazílii (v Rio de Janeiru získal na začátku září bronz pozn. autora) jsem dlouho nikde nebyl. Popral jsem jen v podstatě párkrát na mistrovství republiky a v ligách," připomíná judista, který nastupuje ve hmotnostní kategorii do 100 kg.

Akce v Koreji a Japonsku navíc fungují jako kempy, kde se potkávají judisté z celého světa. „Já se na kempech radši neperu úplně s top špičkou, proto rád jezdím na soustředění do Japonska nebo Koreje. Tam je řada dobrých judistů, kteří se nedostanou na velké akce, ale je s nimi dřina."

Ze stejného důvodu tedy není nadšený ze skvostného obsazení hlavně v Tokiu. Z první pětky světového žebříčku bude totiž chybět jen Uzbek Sajidov. „Tak z toho moc velkou radost opravdu nemám. Do přípravy jsem skočil nedávno, ještě před měsícem jsem se flákal na dovolené. Po dlouhé době jdu ostrý turnaj a hned je takhle nabitý. Ale chci se s tím nějak poprat," říká bojovně naladěný Krpálek.

Na východ ho táhnou i jiné motivy. „Do těchto končin ale lítám rád, v podstatě to je můj druhý domov. Hodně se mi líbí hlavně v japonské akademii Kodokan a už se taky těším na suši. Celou dobu nebudu jíst nic jiného," směje se třiadvacetiletý rodák z Jihlavy.

Po návratu z exotiky ho čeká odpočinek. „Dva dny před Štědrým dnem mě ještě čeká mistrovství Evropy klubů v německém Abensbergu."