I. LIGA ŽEN – OSMIFINÁLE
ŠITBOŘICE – SK JIHLAVA 8:2
(konečný stav série 2:1)
Rozhodující mač začal opatrně, než se v 11. minutě povedla domácímu výběru rychlá akce, na jejímž konci stála nekompromisní Martincová. Hostující tým to ve zbytku třetiny také zkoušel, ale Hurčárovou překonat nedokázal. To na druhé straně dostala až moc prostoru před brankovištěm Mátlová, a bylo to už dvě branky!

Další góly padly v 24. minutě. Nejprve udeřila šitbořická Žážková, pouhých devět vteřin po ní vykřesala naději Běhounková, která po půlhodině překonala domácí gólmanku podruhé, a znovu bylo o co hrát. Jenže tři minuty před odchodem do kabin se parádně trefila Slezáková, a rozdíl byl opět dvoubrankový. Navíc po chvíli šla pykat za sekání Sedláčková.

Výhodu jedné hráčky v poli si domácí hráčky přenesly do třetího dějství, a pouhé dvě vteřiny před jejím koncem skórovaly popáté. Hodně důležitou a uklidňující trefu zaznamenala Baranová. Výběr SK to měl v tu chvíli velmi složité, a protože se v koncovce trápil, padl. To aligátorky byly při chuti a dalšími třemi brankami svůj postup do čtvrtfinále podtrhly.

„Parádní série, všechny tři zápasy měly šťávu a dneska (v sobotu – pozn. red.) soupeřky zaslouženě vyhrály, ač výsledek je pro nás trochu krutý. Děkuji svým hráčkám za bojovnost v zápase i v celé sezoně. Už se s nimi těším na další. Soupeřkám gratulujeme k výhře a budeme jim fandit, ať to dotáhnou daleko,“ zhodnotila jihlavská Andrea Urbanová.

Branky a nahrávky: 11. Martincová (Manová), 16. Mátlová (Žáčková), 24. Žáčková (Baranová), 38. Slezáková (K. Jahodová), 41. Baranová (Ondráčková), 45. Drápalová (Manová), 49. Baranová (Ondráčková), 59. Manová (Drápalová) – 24. Běhounková (Svobodová), 31. Běhounková. Rozhodčí: Stavělík – Juráš. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 123. Třetiny 2:0, 2:2, 4:0. SK Jihlava: Obselková (Večerková) – Svobodová, Bednářová, Slavíková, Nedvědová, Boháčková, Jandátová, Mácová, Ficrmucová, Sedláčková, Pavlicová, Češková, Pálková, Rozehnalová, Běhounková, Kacetlová.