Zápas 3. kola letošního extraligového ročníku si házenkáři Nového Veselí předehráli již ve středu. V domovské ZDT Aréně nepřivítali nikoho menšího než slavnou Duklu Praha.

A byť byli po dvou venkovních porážkách v tabulce stále bez bodu, svého zvučnějšího protivníka se v žádném případě nezalekli. Naopak, házenkáři Veselí dlouho tahali za delší konec provazu.

Úvodní čtvrthodina nabídla přetahovanou o každou branku, postupem času ale začal mít celek z Vysočiny navrch. Výsledkem tak bylo ve 27. minutě vedení již o šest branek - 17:11.

Zatímco na tomto snímku je Martin Pulkrábek (v černém) v pozici bránícího hráče, na hřišti má hlavně ofenzivní úkoly. O uplynulém víkendu to prokázal.
KANONÝR DENÍKU: Špílmachr Pulkrábek o víkendu zářil hattrickem za dorost i muže

Byla jen škoda, že v nastaveném tempu nevydrželi domácí také v posledních třech minutách první půle. Pražané totiž využili dvou taktických chyb Nového Veselí a dvěma přesnými zásahy zkorigovali poločasové skóre na rozdíl čtyř branek.

Solidní náskok si svěřenci trenéra Jana Bělocha dokázali udržovat ještě v úvodní pětiminutovce druhého dějství. Pak ovšem přišlo to, co se dalo tak trošku očekávat. Krůček po krůčku, gól po gólu se Dukle dařilo ztrátu stahovat.

Už ve 43. minutě tak svítilo na světelné tabuli nerozhodné skóre 22:22 a začínalo se od začátku. Slabší pětiminutovku si posléze vybrali také hosté a osm minut před závěrečnou sirénou to najednou bylo 26:23. Hostujícímu souboru se znovu podařilo ztrátu smazat a nakonec se tak oba celky rozešly nerozhodným výsledkem 28:28.

V úvodním kole nového ročníku Chance ligy si dokázali hokejisté Třebíče (v modrobílém) poměrně hladce poradit s pražskou Slavií (v červeném). výsledkem 5:1.
OBRAZEM: Nový ročník Chance ligy odstartoval. Na úvod naplno bodovala jen Třebíč

Díky zisku prvního bodu v sezoně se házenkáři Nového Veselí odlepili od bezbodových celků Kopřivnice a Hranic, a poskočili na 12. místo tabulky.

O nadcházejícím víkendu, v sobotu i neděli shodně od 13.00, je pak v ZDT Aréně čekají v rámci 1. kola EHF Cupu souboje s estonským týmem HC Tallinn. Příští středu pak ve čtvrtém extraligovém kole zajíždí na půdu Plzně.

EXTRALIGA - 3. KOLO
NOVÉ VESELÍ - DUKLA PRAHA 28:28
Nejvíce branek: J. Flajsar 10, Hajko 6, Melichar 3 – Krušberský 7, F. Březina 5, Šůstek 4/2. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/0 – 4/3. Vyloučení: 3:2. ŽK: 1:1. Poločas: 17:13.