Sobotní silniční závod a vrchol jihlavského triatlonového víkendu měl distance 0,5 km plavání, 20 km na kole a 5 km běh. V mládežnických kategoriích se moc nadějí tohoto sportu nepředstavilo, ale mezi muži a ženami se strhla bitva o krajský titul.

Tím nejrychlejším byl Matěj Valtr, který v čase 1:01:09 ovládl celý závod a kategorii do 49 let. Z té vzešly i další dva nejlepší časy dne. Jaroslav Tuna skončil s více než půlminutovou ztrátou druhý, bronzový Jiří Juřička zaostal o další čtvrtminutu. Vítězem kategorie mužů do 39 let byl Pavel Slezák, který se blýskl čtvrtým nejlepším výkonem. Mužům do 59 let vládl František Boudný, veterány nad 60 let vyhrál Jindřich Musil. Mezi ženami kralovala třebíčská Milada Brabcová.

Den nato se triatlonoví nadšenci mohli představit na horském závodě Pteam Xterra, který byl těžší. Závodníci museli zdolat taktéž 500 metrů ve vodě, ale na kole jeli 30 km, a na závěr si zaběhli 7 km. Xterra sice přilákalao něco méně startujících, ale i tak se závodilo o sto šest.

Ženskou kategorii do 34 let si podmanila Eva Šolcová, ale úplně nejlepší čas měla v cíli Lenka Bučková, která dominovala celkově i mezi ženami nad 35 let.

Druhý závod v druhém dni stihl absolvovat Pavel Slezák, a i tentokrát byl mezi muži do 39 let neporazitelný. Slavit mohl v mužích do 49 let také Martin Buček a veterány vyhrál František Tichý.