Dohromady se obsadilo 51 disciplín. „Účast byla kolem osmdesáti závodníků, proběhlo přes sto padesát zápasů. Jen škoda, že v některých kategoriích bylo málo lidí, protože jak je to mistrovství republiky, tak se někteří bojí, že tady bude veliká konkurence. Což v některých kategoriích naopak chybělo,“ mrzelo šéfa Reborn klubu Josefa Bílka.

Ovšem republikový šampionát kvalitu i tak měl. A nutno dodat, že hlavně díky domácím bojovníkům! Do bitev o kickboxerské mistrovské tituly vyslal pořádající Reborn osmnáct svých reprezentantů. Suma sumárum, v celkovém hodnocení klubů byl suverénně nejlepší. Získal 139 bodů, což bylo o polovinu víc než druhý Kosagym Praha, třetí skončil Kosagym Kadaň. Jihlava triumfovala díky devatenácti zlatým, dvanácti stříbrným a osmi bronzovým medailím!

To si vyžádalo pochvalu od trenéra Bílka. „Vyzdvihnout bych musel výkony všech, kteří tam byli. A hlavně, skvělý byl přístup. To pro mě, jako trenéra, je nejvíc. Dokázali si navzájem pomoci, postarat se o sebe, koučovali se. Najednou vidíte, že máte tým zkušený fighterů, kteří fungují, jsou vyzrálí,“ těšilo ho.

Stejně tak i to, že kvarteto Králová, Macková, Růžička, Hlásek, které brzy čeká výjezd na světový šampionát do italské Carrary, se doma předvedlo ve výborném světle. „Sára a Natálka měly pět disciplín, aby se opravdu zatížily, a ony všechno vyhrály. Tadeáš musel kvůli malému počtu juniorů bojovat i mezi chlapy a potvrdil, že formu má skvělou. Stejně tak i Dominik,“ libuje si Bílek.

A další pozitivum: Reborn klub jako pořadatel velkého turnaje obstál. „Organizačně se to určitě zvládlo. Na kategorii fullcontact dokonce přišla i dopingová kontrola, která se někdy ukáže, a i to proběhlo v pořádku. Tedy doufám, že nebude problém s výslednými testy,“ pousmál se Josef Bílek. „Za sebe bych chtěl hrozně poděkovat rodičům dětí a našich závodníků, všem těm známým, kteří se na tom podíleli, protože nám strašně pomohli. I lidem z haly. Zázemí bylo perfektní. Za mě super,“ říká šéf jihlavských kickboxerů, který poděkoval i Kraji Vysočina a městu Jihlava za finanční podporu. „A také svazu kick- boxu, který nám dal důvěru, a my mohli takový turnaj tady uspořádat,“ uzavíráJosef Bílek.