O medaili by měla měla zabojovat především jihlavská dorostenka Klára Vavřinová. Před dvěma lety získala v žákovském pětiboji v hale mistrovský titul, loni už jako dorostenka byla čtvrtá a v létě v Přerově brala v sedmiboji zlato. V lednu si zlepšila osobní rekord v halovém pětiboji na 3659 bodů, ale čtyři soupeřky mají kariérní i sezonní maximum lepší.

Poprvé jako dorostenka bude v mistrovském pětiboji startovat třebíčská Beáta Meschková. S aktuálním maximem 3336 bodů patří do do desítky v žebříčku, v redukovaném žebříčku ročníku 2008 jí náleží čtvrtá příčka. Jejím největším vícebojařským úspěchem je druhé místo mezi žákyněmi z loňského mistrovského letního sedmiboje v Přerově.

Do desítky nejlepších ve své kategorii patří také třebíčský dorostenec Matěj Vomela. Za osobní maximum 4469 bodů v halovém sedmiboji najdeme jeho jméno v letošních tabulkách na šesté příčce.

Spartak Třebíč přihlásil na mistrovství republiky i juniora Dominika Zásmětu, který letos vylepšil své halové sedmibojařské maximum na 4403 bodů, za což mu v tabulkách paří mezi juniory sedmá příčka. Osobní maximum má ale lepší třináct soupeřů.

Z obavy o možná zranění při přípravných zápasech se letos rozhodl trenérský štáb fotbalistů TJ Dálnice Speřice (v červeném) k volbě soupeřů z nižší krajské soutěže.
Riskantní krok? Fotbalisté Speřic hrají pouze proti mančaftům z nižších soutěží

Šestá je v aktuálních tabulkách Nikol Horká, čtvrtá přihlášená z třebíčského Spartaku. Ta se v halovém pětiboji zlepšila na 3101 bodů.

Na start sedmiboje žáků se pak postaví humpolecký Sebastián Andrejev. U něho žádný výkon v halovém sedmiboji nenajdeme. Jediný letošní závod nedokončil, ale v disciplínách, které stihl, předvedl solidní výkony.

Letošní vícebojařský halový šampionát se koná v Praze ve Stromovce od pátku 9. do neděle 11. února. Dorostenky a žákyně absolvují celý mistrovský pětiboj v pátek. Žáci dokončí mistrovskou soutěž v sobotu a junioři a dorostenci budou znát výsledky v neděli.