EXTRALIGA KADETŮ

BC VYSOČINA – BK OPAVA 76:83

Domácí mladíci se nevyspali do příliš dobrého dne a výhru z palubovky Pardubic ve svém prostředí nepotvrdili. Vysočina dělala chyby a zbytečně ztrácela míče, ovšem Opavští i přesto nastupovali do poslední čtvrtiny se šestibodovým mankem. Co se hostům nepovedlo v uplynulé hře, dokázali ve zbytku utkání. V závěrečném dějství domácí tým podtrhl tragický výkon - během minuty přišel o desetibodový náskok - a nakonec prohrál o šest bodů.
„Hodnotí se mi to opravdu těžko. Dnes neměl ani jeden z hráčů svůj den. Chyběla mi tam bojovnost,“ komentuje trenér BC Vysočina Petr Pešout.

Body a sestava: Novotný 26, Socha 20, Krajcigr 16, Strážnický 8, Šoukal 4, Zelenka 2, bez bodu Kabelka, Černý, Burian, Kunkela.
Čtvrtiny 15:14, 18:17, 28:24, 15:28.

BC VYSOČINA – HAVÍŘOV 74:70

V první čtvrtce tahal za delší konec Havířov, který si vytvořil osmibodový náskok, ale domácí zlepšeným závěrem korigovali na 19:21.

Ovšem po změně stran a pětiminutové úspěšné pasáži hostů musela Vysočina dotahovat už dvanáctibodovou ztrátu. „V této části hry se zdálo, že Havířov nemůže prohrát,“ myslel si trenér.

Ale jeho tým podruhé doma prohrát nechtěl, začal bojovat a vývoj utkání obracet. „Chytli se především Novotný a Krajcigr, ale i body Sochy a Zelenky družstvu pomohly,“ nastiňuje kouč domácích.

Za stavu 69:56 se zdálo být rozhodnuto, ale dvanáctibodová šňůra Havířova utkání zdramatizovala. Za stavu 69:68 dal Krajcigr důležitou trojku, hosté odpověděli dvěma proměněnými šestkami, to se vzápětí podařilo i domácímu Zelenkovi, a Vysočina tak mohla slavit své třetí vítězství v extralize.

„Pro oko diváka to nebylo moc hezké utkání, ale chlapci tentokrát alespoň bojovali,“ uzavírá Petr Pešout.

Body a sestava: Novotný 25, Krajcigr 23, Socha 10, Zelenka 10, Strážnický 2, Šoukal 2, Zdražil 2, bez bodu – Kabelka, Černý, Burian, Kunkela.
Čtvrtiny 19:21, 17:17, 21:13, 17:19.