V utkání o deváté místo extraligy smíšených družstev jihlavský Spartak naprosto převálcoval Mariánské Lázně 6:0 a bez větších problémů slaví záchranu. K tomu mu pomohla velká manažerská chyba západočeského klubu, jenž nastoupil bez svých zahraničních akvizicí.

Překvapivé vítězství v pátečním duelu s Pardubicemi 5:4 bylo pro Mariánské Lázně danajským darem. Vedení klubu vyhodnotilo situaci nevhodně, nepočítalo s dalším překvapením. Výhrou Pardubic nad favorizovaným Libercem. Dalo volno zahraničním hráčům (Slovák Norbert Gomboš, Němec Thomas Schoorel a Rus Michail Elgin) a bez nich bylo bez šance jak proti Liberci (kvůli poměru vyhraných a prohraných zápasů v tabulce skončil Purum poslední), tak i v pondělí proti Jihlavě.

„Dnešní extraliga se nedá bez cizinců hrát. Mariánské Lázně po vítězství podcenily situaci a doplatily na to. Narychlo už je potom pro dnešek nedokázaly povolat zpět," říká kapitán jihlavského Spartaku Kamil Vondráček.

Všechny zápasy měly zcela jednoznačný průběh. Za vše mluví skóre. Na zápasy vyhrál Spartak 6:0, na sety 12:0 a na gamy 72:15!

„Všechny zápasy se od prvního fiftýnu vyvíjely jednoznačně, Mariánky neměly šanci. Mají štěstí, že se jim aspoň podařilo své posily povolat na středeční baráž proti Realsportu Nymburk. V něm budou favoritem a zápas by měly zvládnout," soudí Vondráček.

Velké drama se nekonalo ani v semifinálových skupinách. Prostějov potvrdil roli největšího favorita a převálcoval pražskou Spartu 6:1. V sestavě sice chyběl Tomáš Berdych, ale i tak byl tým s Polkou Agnieszkou Radwaňskou či Němcem Philippem Kohlschreiberem nepřemožitelný. Naopak překvapivě snadno si ve druhé skupině poradil Přerov s I. ČLTK Praha. Hanácký celek rovněž rozhodl zápas už po singlech.