Ztráta, navrch z kategorie zbytečných. Jinak se remíza 26:26, kterou skončil sobotní zápas 20. extraligového kola mezi házenkáři posledních Hranic a Nového Veselí nedá pro celek z Vysočiny nazvat. „Nebyli jsme v utkání dostatečně kvalitní,“ lakonicky sdělil kouč Sokola Jan Běloch.

S výkonem svých svěřenců samozřejmě nemohl být příliš spokojený. „Nepodařilo se nám splnit roli favorita. Podle mého jsme ani k zápasu nepřistoupili dostatečně zodpovědně,“ nebral si servítky.

Především první poločas celku z Vysočiny příliš nevyšel. „Nechali jsme si dát na začátku laciné branky a soupeř se díky tomu dostal dobře do zápasu. Hráči Hranic hráli s extrémním nasazením a bojovností, vycházelo jim skoro vše, na co sáhli. Dokázali podat výkon na hranici, chvílemi možná za hranicemi svých možností,“ viděl.

Fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) v obou duelech zimní přípravy zvítězili. Jejich trenér Jan Šimáček přesto není, především s obrannou prací, spokojený.
Defenziva dál hapruje. Jsme až příliš snadno zranitelní, mračí se kouč Šimáček

Po změně stran se sice Novému Veselí povedlo vývoj skóre otočit, ale přesto měla jeho hra k ideálu daleko. „Cítil jsem z kluků, že to chtějí změnit, ale spíše to od nás byla jakási křeč,“ postýskl si Běloch.

I přesto ale házenkáři Sokola vedli pár minut před koncem o tři branky 25:22. Jenže domácí dokázali poměrně rychle tuto ztrátu smazat. „Nezahráli jsme kvalitně některé situace v útoku, čímž jsme dovolili Hranicím rychlé protiútoky, po nichž vyrovnaly,“ popsal.

Gregorovič ještě jednou poslal hosty do vedení, ale celek z Přerovska poslední střelou vyrovnal. „Škoda, že jsme soupeři neodskočili na rozdíl dvou branek, pak už by bylo hotovo,“ uvědomoval si.

Fotbalisté Staré Říše (v červeném) by měli být v jarní části letošního ročníku divize D silnější. Povede se celku z Jihlavska rychlý vzestup tabulkou do jejích klidných vod?
Fotbalisté Staré Říše posilují. Měli bychom být rozhodně silnější, doufá Staněk

Ztráta jednoho bodu trenéra Veselí mrzela. „Uvidí se na konci soutěže, jak moc nám ten bod bude chybět. Tabulka je extrémně vyrovnaná, pět týmů na hraně play-off je na rozdílu jediného bodu,“ komentoval Běloch a dodal.

„Dá se čekat, že to bude drama až do posledního kola. Roli sehraje nejen aktuální forma, ale také to, kdo to zvládne i emočně.“