Favorit se hledá těžko, i když výhoda domácího prostředí asi trochu převažuje misky vah na stranu Litoměřic. Ty mají o bod méně než hosté z Vysočiny, kteří soutěže vedou. I proto se od nich dá čekat, že kůži na horké soupeřově půdě lacino nedají. „My už se moc těšíme, že pojedeme na palubovku druhých Litoměřic. Vypadá to, že si to rozdáme o to, kdo bude první,“ říká trenér jihlavského celku Petr Pešout.

Ten ovšem ví, že v Litoměřicích se moc nevyhrává. „Málokdy se tam překvapí. Ta jejich domácí tvrz je až neskutečná, ale letos se to povedlo dvěma týmům,“ poukazuje kouč na překvapivé výhry Nymburku B a GBA, ke kterým by rád přidal třetí soupeřovo zaváhání na vlastní palubovce. „Oni na nás budou mít pivku, protože jsme je doma o dva body porazili a více méně se tím nastartovali. Bude to boj a a já doufám, že budeme v solidní sestavě, že budeme konkurovat. Určitě si budeme věřit a nepojedeme tam s poraženeckou náladou,“ má jasno Pešout.

K tomu bude ale zapotřebí takřka bezchybný výkon, protože Litoměřice disponují obrovskou sílou. „To je mančaft, který by z fleku mohl hrát nejvyšší soutěž. Je tam naprosto všechno. Muziku tvrdí Grunt, který hraje i v Děčíně, kde dostává velký prostor. Pod košem je nestárnoucí Klimeš, na perimetru Alič, na rozehrávce Šotnar. Mohl bych jmenovat skoro všechny, protože mají nabitý mančaft skvělými hráči,“ tvrdí trenér hostujícího celku, který ale do boje pošle nejspíše i své mladíky. „Já bych chtěl jet na ta poslední tři utkání venku i s mladými hráči, aby si očuchali to prostředí v Litoměřicích, Písku i USK. Ať si na to začnou zvykat a příští sezonu z toho nejsou překvapení,“ doplňuje.

Pešoutovi bude určitě chybět dlouhodobě zraněný Šoula, a nově i Strážnický. „Vykloubil si malíček, takže sestava se nám trochu smrskla, ale jinak snad budeme kompletní,“ doufá trenér z Jihlavy, odkud by prý měl v neděli vyrazit i autobus s fanoušky. „Je velký zájem to vidět na vlastní oči,“ dodává s radostí Petr Pešout, že jeho tým bude mít v hledišti také důležitou podporu svých příznivců.