Českou ligu amerického fotbalu bude hrát letos jen pět týmů, kteří se popasují o dvě postupová místa do finálového Czech Bowlu. Se dvěma soupeři sehrají účastníci dvě utkání, s dalšími dvěma jedno.

PROGRAM ZÁPASŮ
Mammoths - GLADS
10.7., 11.00 (TV)
GLADS - Steelers
18.7., 15.45
GLADS - Lions
31.7., 18.45 (TV)
Lions - GLADS
15.8., 16.00
Steelers - GLADS
22.8., 16.00
GLADS - Alligators
29.8., 15.45

Na dvě postupová místa jsou tři kandidáti. Patří k nim poslední vítěz Czech Bowlu Prague Lions i jeho finálový protějšek Ostrava Steelers.

A pochopitelně Vysočina Gladiators. Tým, který v loňské nedohrané sezoně o premiérový titul připravil koronavirus. Vloni neporažený celek má i letos nejvyšší ambice: „Je to náš cíl,“ netají kouč Ondřel Paulus.

Jeho svěřenci jsou na start sezony připraveni. „Už se na těším,“ usmívá se Paulus. „Jakékoliv ambice je ale v tuto chvíli spíše těžké predikovat.“

Kádr Glads prošel v létě přestavbou. Odešel quarterback Joseph Bradley a hostující hráči z Prague Black Panthers. Na nejdůležitější pozici v týmu byl letos angažován Clark Hazlett. „Každý import ze zámoří je jiný. Clark je pohodový kluk, má vlastní youtube kanál a sám o sobě hovoří jako o country manovi,“ prozrazuje kouč.

Typologicky připomíná spíše dřívějšího quarterbacka Reginalda Langorda. „Každý z nich je trochu jiný,“ přemítá Paulus. „Clark je ale spíš do Regiho. Je to typ pro hru na pasový útok. Dorazil relativně brzy, takže měl čas se s týmem sžít.“

V kádru jsou nově také defenzivní lineman Matěj Večes a pro ofenzivu Jakub Králík. Nemožným není ani znovu obnovení hostování hráčů z Black Panthers. „Více budeme vědět až příští týden,“ vysvětluje stratég Gladiátorů. „Panteři tento víkend končí soutěž a do play-off neprošli. Případné hostování ale závisí na potřebách našeho týmu i zájmu hráčů. Zda se jim po sezoně bude chtít ještě hrát.“

Ať už se stávajícím kádrem, nebo s dalšími posilami, celek z Vysočiny míří nejvýš. A kdo bude jejich největším soupeřem? „Berte to, prosím, s nadsázkou. Nejtěžší bude protivník v Czech Bowlu,“ uzavírá předsezonní povídání se širokým úsměvem Ondřej Paulus.

První duel čeká jeho svěřence v sobotu v Přerově, o týden později přivítají Gladiators doma Steelers.