Tentokrát to už vyšlo. Díky rozvolňování vládních opatření se mohli začít scházet venku i jihlavští basketbalisté. „Rozjeli jsme to ve všech kategoriích. Podařilo se nám sehnat hezký areál Základní školy Kollárova, kde probíhají všechny tréninky BK Jihlava. Ale samozřejmě čekáme na to, až se otevře hala,“ potvrdil jeden z koučů Petr Pešout, kterého potěšil velký zájem. „Důležité je, že se nám ozvali všichni členové, že chtějí pokračovat. To je hodně pozitivní,“ doplnil.

Dva tréninky za týden absolvuje každá kategorie. Nejmenší přípravka se schází na venkovním hřišti jedenkrát. „Je to trochu náročné, abychom se tam vystřídali. Někdy je kolikrát problém vybrat ty jedince, kteří na trénink mohou, protože byli samozřejmě všichni natěšení. Ale nemá cenu si hrát na nějaké hrdiny, všechna nařízení raději dodržujeme,“ podotkl.

Jediný tým, který oficiálně venkovní přípravu nezahájil, je prvoligové „áčko“. „U chlapů je to trochu komplikované, ale mají možnost chodit s U19. U nich jde spíš o individuální přístup,“ nastiňuje kouč prvního celku v klubu Petr Pešout.

Ten si všiml, že starší hráči nebudou mít tak velký problém se vrátit do tréninkového procesu. „Já bych řekl, že od patnácti let výš je vidět, že ti chlapci něco dělali. Ale tragédie je od čtrnácti dolů. To je na dětech vidět, že nakynuli," usmívá se. "I když u všech to samozřejmě takhle není a já doufám, že to spravíme. Máme na to i dost času, není kam spěch. Teď je nechceme otrávit nějakou přehnanou fyzičkou. Postupně si musí na nějaký režim zvyknout,“ uzavřel Pešout.