Potřetí v řadě totiž na velké akci v supertěžké váze nad 100 kg stanul na stupních vítězů. Po turecké Antalyi si i z Číny navíc přiveze tu medaili nejcennější.

„Jsem rád, že to vyšlo. Každá medaile je vydřená. Jsme v náročném období, jezdíme po kempech… Příprava na mistrovství světa je v plném proudu,“ oddechl si spokojený rodák z Jihlavy.

Na čínské Grand Prix sice chyběly některé hvězdy supertěžké váhy, přesto na Krpálka, tentokrát koučovaného Pavlem Petřikovem, čekali velmi zdatní soupeři. Nejdříve porazil Kazacha Adila Orazbajeva, potom mu v cestě stáli už samí medailisté: Korejec Sungmin Kim, Rus Andrej Volkov a ve finále pak Mongol Durenbajar Ulzínbajar, kterého před časem porazil ještě ve stovce.

Finále zahájil aktivněji Mongol a Krpálek byl penalizován jedním trestem za strhávání. Navíc po jednom kontru Asiata upadl na wazari. V závěru však vyvinul obrovský tlak, 23 sekund před koncem po krásném chvatu sumi-gaeši srovnal, přešel do držení a devět sekund před koncem Ulzínbajar vzdal.

„Medaili chci vždycky. Věděl jsem, že na mě budou čekat těžké zápasy, ale dal jsem do toho maximum a vyšlo to. Hlavně mě naštvalo, že jsem udělal v semifinále i ve finále chybu a hloupě jsem upadl. Jakmile začnu prohrávat, tak do toho jdu naplno,“ smál se po úspěšném finále olympijský vítěz z Ria de Janeiro.

Těžký program čeká českou reprezentaci i nadále. „Odsud rovnou přelítáme do Japonska, kde budeme trénovat další dva týdny,“ potvrdil Krpálek.

V Číně se představil i v nejnižší hmotnostní kategorii do 60 kg David Pulkrábek. V prvním kole narazil odchovanec žďárského juda na naturalizovaného Nizozemce Tornikeho Tsjakodeu a po porážce byl z turnaje vyřazen. Sedmá místa pak posbírali Pavel Petřikov a David Klammert.