Mladá kickboxerka jihlavského klubu Reborn Natálie Králová sbírá jeden úspěch za druhým. „Tenhle sport dělám čtyři roky, protože ho dělalai mamka, a mě to taky začalo bavit,“ říká nová mistryně světa! „Je to dobrý pocit, ale stále je co zlepšovat, určitě se můžu posouvat výkonnostně ještě výš,“ stojí Natálie Králová i přes obrovský úspěch nohama pevně na zemi.

Do italského města Carrara odjížděla početná skupina českých reprezentantů v kick-boxu s nadějí, že by se domů mohla nějaká ta „placka“ přivézt. „I já jsem si trochu věřila, že bych tam něco mohla udělat,“ přiznává teprve jedenáctiletá žákyně ZŠ Hradecká v Telči Natálie Králová, která si pozvánku na světový šampionát vysloužila nedávnými úspěchy na mistrovství republiky a zápasů se prý nebojí. „Nikdy nebývám nervózní,“ poukazuje na svou silnou stránku.

Dokonalý zlatý obrat

V Itálii tato slova svými výkony jen potvrdila. V kategorii pointfighting -37 kg nenašla přemožitelku a opět se mohla postavit na nejvyšší stupínek! A to přitom s Němkou ve finále prohrávala už 0:5, ale nakonec skóre otočila a porazila ji 10:7! „Trochu jsem se té Němky bála, protože jsem viděla její zápasy, ale nakonec to bylo celkem snadné. Tenhle zápas se mi hodně povedl,“ těšila mladou bojovnici úspěšná bitva o titul. Do ní se musela probojovat kvalifikací a následnými vyřazovacími boji.

A podobné to bylo ve váhové kategorii mladších žákyň do 42 kg, kde přibylo pár soupeřek, i tak to v závěru vypadalo, že bude mistrovský titul dublovaný! Králová totiž také proklouzla až do posledního zápasu! „Ale to finále jsem prohrála zbytečně,“ sype si popel na hlavu. „V posledních třech sekundách jsem vyhrávala o jeden bod a neuvědomila si, že mohu dát exit. Kdybych vyšlápla z tatami, tak bych vyhrála. To jsem ale neudělala a ona vyrovnala. Prodloužení byly nervy a já nakonec prohrála,“ smutnila Natálie. „Ale je to i taková zkušenost,“ dodává.

Skvělá „repre“ parta

Trochu trpký konec ale rozhodně nezkazil celkový dojem. „Užili jsme si to tam. První den byl odpočinkový, šli jsme k moři, a čtyři dny jsme byli v hale, kde jsem se chodila dívat na jiné zápasy. Pozorovala jsem K1 nebo MMA. Bylo se tam na co dívat. Sbírala jsem zkušenosti,“ dělí se o zážitky čerstvá mistryně světa. „Už teď se těším na další sraz, protože celý tým držel při sobě, fandili jsme si navzájem,“ doplňuje nejmladší z české výpravy, pro niž ve škole přichystali velkolepé uvítání! „Bylo to parádní,“ uzavírá mladá kickboxerka Natálie Králová.