Na domácí půdě nejprvesmetli v derby Třebíč a poté si i s nepříjemnou Kroměříží.

II. LIGA – SK. B

BEDŘICHOV – TŘEBÍČ 6:1

Předehrávané derby bylo jasnou záležitostí domácích nohejbalistů, kteří Třebíči nedali šanci na úspěch. „Jak se jim nedaří, tak jsou takový odevzdaný mančaft. U nich je to hlavně o psychice,“ komentuje výkon soupeře trenér Bedřichova Václav Hájek. Jeho svěřenci zaváhali pouze v jediném utkání. „I když některé sety byly vyrovnané, tak jsme to zvládli absolutně bez problémů,“ dodává.

Body – trojice: K. Löffler, Hájek, Poul st. 2, R. Löffler, Poul ml., P. Pokorný, dvojice - K. Löffler, Poul ml. 1, Poul st. a Beraczka 1, singl - Poul ml. 1.

KROMĚŘÍŽ – BEDŘICHOV 4:6

Mnohem zajímavější střetnutí nabídla konfrontace s Kroměříží na její půdě. „To bylo poměrně dost těžké utkání,“ potvrzuje Václav Hájek. Bedřichov prohrával 2:3, ale třemi výhrami v řadě se dostal na koně – 5:3. „Bohužel v devátém utkání se nám zranil Poul st., natáhl si sval, my museli střídat a tu dvojku prohráli,“ přibližuje kouč.

V posledním desátém zápase nastoupila dvojka K. Löffler, Poul mladší, kteří vyhráli první set jasně 10:4. Jenže druhý set podcenili a domácí srovnali.
Třetí sada, která začíná za stavu 5:5, mohla skončit jakkoliv. Ovšem takové rozuzlení nečekal asi nikdo. Domácí udělali obrovskou chybu ve střídání a tím přišli o naději na remízu. „Ve dvojicích se může střídat jen jeden hráč, ale oni za tu hru vystřídali dva, my jsme na to ukázali a v tu chvíli byl konec,“ nastiňuje Václav Hájek.

Body – trojice: K. Löffler, Hájek, Poul st. 2, R. Löffler, Poul ml., P. Pokorný 1, dvojice - K. Löffler, Poul ml. 2, singl - Poul ml. 1.

Ostatní výsledky 5. kola: Žďár n. S. - TJ Plazy 5:5, Třebíč - Modřice B 2:6, Prostějov - Vsetín B 5:5.