Pro Jihlavu hraje fakt, že díky loňskému postupu byla v losu pro předkolo nasazená a vyhnula se přetěžkému soupeři. „Loni to byl masakr. Rozhodovaly body a sety ve druhé skupině. Kvůli tomu skončil v ní až třetí Přerov, na který bychom narazit opravdu nechtěli,“ přiznává nehrající kapitán Jihlavy Kamil Vondráček.

Nicméně dění v posledních dnech mu přidělaly vrásky na čele. „Máme omezený rozpočet, chtěli jsme sázet na osvědčené tváře,“ připomněl Vondráček a pokračuje: „Kvůli nemoci nám na poslední chvíli vypadl ze stavy Němec Nils Langer. Naštěstí se nám podařilo sehnat náhradu, a to v podobě dalšího Belgičana Jannicka Reutera.“

Jedničkou mužské části týmu totiž bude Niels Desein. Už dříve bylo jasné, že kvůli zranění nebude moci nastoupit Martin Slanař, ale i tady se podařilo problém vyřešit. „Na třetí kurt jsme angažovali Štěpána Holiše. Tenhle tenista pochází z Havířova, ale v poslední době působí v Americe,“ představuje další posilu Vondráček.

Týmovou čtyřkou bude Dušan Lojda, který už zažil v Jihlavě nejeden úspěch. „V záloze máme Leoše Friedla, se kterým kvůli jeho velkým zkušenostem počítáme do čtyřhry,“ jmenuje Vondráček vítěze patnácti deblových turnajů okruhu ATP.

Dramatický kolotoč se udál v dámské části týmu. Spartak stál o služby velmi dobře hrající Slovenky Rebeky Šrámkové či Francouzky Stephanie Foretzové. Nakonec se však dohodl s pražskou Spartou na hostování sester Frühvirtových. Na jedničce nastoupí starší Brenda, na dvojce mladší Linda, která sehrála skvělé zápasy už vloni.

„Právě holky by nám mohly hodně pomoci. Loni jsme díky nim Pardubice porazili, takže by nebylo špatné tento scénář zopakovat,“ přeje si Vondráček.

Pokud by Spartak Pardubice porazil, nastoupí v Říčanech v semifinálové skupině proti I. ČLTK Paraha a Spartě Praha. V případě porážky by se utkal 14. prosince s horším ze dvojice Přerov – TK Severočeská. Poslední instancí záchrany je pak baráž proti vítězi první ligy Liberci. Severočeši údajně ale o postup moc zájem nemají.