Třebaže seriál Běžec Vysočiny čítá celkem dvacet závodů od dubna do října, v centru Jihlavy se žádný z těchto běhů nekoná.

Silvestrovský běh je jiný – i když se již neběhá přes náměstí jako při prvních ročnících, trať je stále atraktivní a nijak náročná. Běží se přes park, ulicemi města a co víc, zázemí je v prostorách Horáckého zimního stadionu, kterým se pak při závodě také probíhá. Muži si to užijí během závodu na 5,9 kilometru čtyřikrát, ženy na poloviční trati dvakrát. Na běžce tak čeká opravdu nevšední zážitek.

Současný stav Alejí.
I letos stovky nadšenců zamíří k zámečku Aleje

Závod je příležitostí pro setkání běžců a běžkyň z Jihlavy během dlouhého „zimního spánku“, mohou ale přijít i zájemci, kteří se běhu příliš nevěnují. Necelých šest kilometrů zvládne i rekreační běžec a mimo to je vypsaná kategorie „příchozí“ na vzdálenost 850 metrů.

Kromě toho jsou nachystané i závody pro děti, a tak si může poslední den v roce zpestřit během bez nadsázky celá rodina.

Přihlásit se je možné v den závodu, tedy 31. prosince od devíti hodin, nejpozději však čtvrt hodiny před startem. Na trať městem se všichni vydají v jedenáct hodin, pouze závod na zkráceném okruhu o již zmíněné délce 850 metrů proběhne o patnáct minut dříve.

Další specifikum tohoto závodu je, že zde již platí věkové kategorie dle následujícího roku. „Každý, kdo přechází do starší kategorie, si zde může vyzkoušet svůj první start,“ stojí v propozicích závodu.