Domácí sice vstoupili do zápasu výborně a hned z prvního útoku se dostali do vedení, hosté ale byli viditelně lepší především v útočné fázi. Gladiátoři vyráběli velké množství zbytečných faulů, rovněž jejich obrana nabízela Ústečanům hodně prostoru.

Přesto dokázali domácí dovést první poločas do konce za tříbodového vedení, když uměli zareagovat na první touchdown Blades. „První půle byla ještě vyrovnaná, pak už byli hosté lepší,“ uznal kouč Gladiátorů Ondřej Paulus.

Po přestávce totiž hosté na hřišti dominovali a třemi touchdowny rozhodli souboj o Silver Bowl ve svůj prospěch. Vysočina tak znovu po roce prohrála finálový souboj, Blades slaví kromě zisku poháru i postup do nejvyšší soutěže.

„Porážka mě ani tolik nemrzí, to ke sportu patří a také jsem to hráčům po zápase řekl. Ústí hraje o postup do první ligy dlouhodobě, pro nás bylo finále naopak velmi cennou zkušeností. Stále jsme mladý tým, většině hráčů je devatenáct dvacet let. Náš teprve přijde,“ uzavřel sezonu Paulus.

GLADIATORS - BLADES 10:28
Body: Benc 6, Kodým 4 - Koutný, Lukášek, Bláha a Hejna po 6, Štěpánek 4. Rozhodčí: Janhuba, Klimeš, Hovorka, Márai, Tuinenburg, Dvořáček, Pachulski. Diváci: 1049. Čtvrtiny: 3:0, 7:7, 0:7, 0:14.